День Хрещення Русі

0 комментариев | Обсудить
14.03.2012 | Категории: Новости


ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ – ПОВЕРНЕННЯ ДО ВИТОКІВ

ХРЕЩЕННЯ РУСІ

Ідея створення міжнародної організації «День Хрещення Русі» виникла в Голосіївській пустині в день святкування великої події в житті Церкви – Хрещення Київської Русі. Парафіяни монастиря під час духовної бесіди з Намісником Архимандритом Ісаакієм задумалися над тим, чому така доленосна для нашого народу подія майже не святкується і проходить непомітно. Але ж якби не було Хрещення Русі, не було б і її воскресіння.

У 2006 році представники громадськості, ділових кіл, діячів культури і мистецтва під духовним керівництвом Архімандрита Ісаакія об’єднуються в Міжнародну громадську організацію «День Хрещення Русі». Головою організації було обрано Олега Кривошея (Карамазов). Однією з її головних завдань стало створення традиції щорічного святкування Дня Хрещення Русі народами України, Росії, Білорусі та інших країн. Дата святкування обрана невипадково – 28 липня, день пам’яті рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Русі.

З благословення Блаженнішого Володимира в 2007 році було проведено перше в новітній історії святкування Дня Хрещення Русі в Києві. У 2008-му проведено святкування ювілею – 1020-річчя Хрещення на річці Дніпро. Був організований концертний тур по 23 найбільших містах України за участю сучасних музикантів, відомих громадських діячів, представників науки і духовенства, що зібрав мільйони глядачів з усієї України.

У 2009 році члени організації беруть активну участь у висвітленні першого візиту в Україну Святійшого Кирила, Патріарха Московського і всієї Русі. У 2010-му святкування дня Хрещення Русі пройшло під егідою ювілею 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Протягом усього ювілейного року проходила благодійна акція «Всім світом», присвячена ветеранам. Був підключений смс-номер 1945 та проведено телемарафон на Першому Національному каналі України, завдяки якому вдалося зібрати кошти для госпіталів, де проходять лікування ветерани Вітчизняної війни. У тому ж році, на березі Дніпра, біля стін Києво-Печерської Лаври, був споруджений храм на честь св. рівноапостольного князя Володимира, який став першою спорудою в грандіозному комплексі на честь Хрещення Русі.

У 2011 році, з благословення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, День Хрещення Русі вперше відзначався в міжнародному форматі – одночасно, 28 липня, свято було проведено у Москві, Києві та Мінську.

http://dkr.kiev.ua/

<-- -->
Прочитано: 2,803 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*