Завершились урочистості з нагоди Актового дня Київських духовних шкіл

0 комментариев | Обсудить
10.11.2017 | Категории: Новости Украинской Православной Церкви

День пам'яті прп.Нестора

9 листопада 2017 року, в день пам’яті небесного покровителя Київських духовних шкіл, преподобного Нестора Літописця, у Києво-Печерській Лаврі відбулися урочистості з нагоди Актового дня Київської духовної академії і семінарії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Святкування розпочалось напередодні, 8 листопада.

У храмі на честь ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість” було звершено літію за спочилими наставниками та вихованцями духовних шкіл. Після цього ректор Академії, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, очолив традиційний молебень перед мощами прп. Нестора Літописця у Хрестовоздвиженському храмі Лаври.

Всенічне бдіння в Успенському соборі обителі очолив Предстоятель Української Православної Церкви.

Святкова Літургія була звершена сьогодні у цьому ж соборі Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм у співслужінні сонму архієреїв, викладачів, випускників та гостей Київських духовних шкіл у священному сані.

Після богослужіння в актовому залі Києво-Печерської Лаври відбувся урочистий акт.

Дійство відкрив, після спільної молитви, ректор КДАіС, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Владика привітав присутніх та запросив виголосити вітальне слово Предстоятеля УПЦ, який очолив захід.

“Протягом своєї більш як чотирьохсотлітньої історії Київська духовна школа довела, що вона є школою святості і підтвердженням цього є Собор святих випускників Київської духовної академії, пам’ять яких ми сьогодні святкуємо. Святі Київської духовної академії навчалися та викладали в різні історичні періоди, проходили своє служіння в різних Помісних Церквах, але об’єднувало їх неухильне служіння Богу та служіння ближньому. Нехай їх архіпастирський, пастирський, місіонерський досвід стане для нас прикладом служіння Церкві Христовій у сучасних реаліях”, – побажав Архіпастир.

Після привітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія про відкриття Київської духовної семінарії у 1817 році розповів проректор КДА з науково-богословської роботи Володимир Вікторович Бурега.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

Прочитано: 161 раз
Поделиться с друзьями
       

Отправить комментарий

*