Блаженніший Митрополит Онуфрій: Християнин має залишатися людиною і християнином у будь-яких умовах

0 комментариев | Обсудить
23.02.2018 | Категории: Новини Української Православної Церкви

За богослужінням у Десятинному монастирі Блаженніший Митрополит Онуфрій прикликав Боже благословення на всіх, хто молиться в обителі — колисці християнства на Русі. А віруючим Архіпастир побажав бути завжди гідними Імені Божого, Яке вони шанують на нашій землі більше тисячі років. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

“Ми вступили у той час, коли Церква закликає нас до сугубої молитви, до великого покаяння, до творіння добрих справ. І кожен з нас по мірі своїх сил тримаємо піст тілесний, творимо молитви. Але разом з тим треба тримати й піст духовний, який полягає в тому, щоб – як говорить Церква – розірвати союз з неправдою, розірвати рукописання своїх гріхів через покаяння, дати хліб тим, хто голодує, і допомогти тим, хто потребує цього. Це піст духовний, який з’єднуючись з тілесним, приносить велику користь для кожної людської душі”.

Предстоятель нагадав вірним про особливий молитовний подвиг під час посту – читання однієї кафізми Псалитиря у день. “Це наша молитва за українську владу, воїнство, народ, за нашу українську землю, щоби Бог благословив нас миром, щоб ми навчилися один одного терпіти, один одного любити і в любові долати всі труднощі, які зустрічаються на шляху нашого земного життя”, – пояснив Архіпастир.

Блаженніший Владика прикликав Боже благословіння на усіх, хто молиться у монастирі, “тому що це місце є нашою колискою – колискою християнства”.

Предстоятель зазначив, що саме  Ім’я Боже, Яке більше тисячі років почало прославлятись на нашій землі у Десятинному храмі, “зробило наш народ красивим, сильним, благородним та допомагає нам і сьогодні бути людьми”.

“Хоча часом буває так, що людиною важко залишитися, тому що навкруги беззаконня, неправда, – але християнин має бути завжди християнином, він не має губити свого людського, а тим більше християнського, обличчя в будь-яких умовах життя, які б не склалися”, – наголосив Архіпастир.

Київський чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці був заснований у 2009 році поблизу місця, де розташовувався перший на Русі кам’яний храм – Десятинна церква. За свідченням літописів остання була освячена у 996 році. В 1240 році вона була зруйнована під час штурму Києва монгольським військом хана Батия. У першій половині ХІХ ст. була споруджена нова Десятинна церква, проте в 1934 році безбожна влада її ліквідувала. У 2005 році біля фундаменту Десятинної церкви було встановлено храм-скінію. А через два роки на території монастиря був освячений храм на честь рівноапостольних великих князя Володимира і княгині Ольги. У 2018 році храм зазнав нових випробуваннь: спочатку його намагалися спалити, потім виникла загроза силового захоплення з боку націонал-радикалів та неоязичників, але тисячі православних киян вийшли на підтримку монастиря.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 627 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*