Відбулося закриття XVII Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров» (відео)

0 комментариев | Обсудить
11.10.2019 | Категории: Новости Украинской Православной Церкви

000

У рамках Міжнародного фестивалю православного кіно було показано 68 фільмів з 11 країн.

10 жовтня 2019 року в столичному «Будинку кіно» відбулося закриття XVII Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров». Гран-прі фестивалю отримав фільм «Де ти, Адам?», що розповідає про життя афонського монастиря Дохіар і його багаторічного ігумена, старця Григорія (Зумісе). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на «Фома в Україні».

Режисер фільму «Де ти, Адам?» Олександр Запорощенко, для якого ця робота була дебютною, перед залом подякував Пресвятій Богородиці, присутність і допомогу Якої не раз відчував на Афоні.

Геронда, про якого розповідається у фільмі, очолював обитель Дохіар з 1980 року і до самої смерті у 2018 році. Як зазначив вікарій Київської єпархії архієпископ Обухівський Іона, який знав старця понад 10 років, отець Григорій був подібний до подвижників, про які ми читаємо в аскетичній літературі.

Старець Гавриїл, насельник монастиря Дохіар і помічник ігумена, який прожив поруч з ним 58 років, зі сцени київського «Будинку кіно» сказав, що «всі, хто працював над цим фільмом, – ви дійсно розповіли про духовний світ нашого старця!».

«Він був дуже великою особистістю, – додав отець Гавриїл. – Господь дає людям багато дарів, але дуже рідко кому дає два дари – адміністративний і духовний. І ці два дари були у нашого старця Григорія. Для братії він був справжнім отцем. Щирий, праведний, з великою любов’ю, він ніколи не був брехливим».

Як зазначив продюсер фільму протодиякон Олександр Плиска, ця картина буде цікава не тільки православному глядачеві. Він повідомив, що творці фільму планують показати його в українських кінотеатрах і організувати телепрем’єру, і лише після цього фільм буде опублікований в мережі.

Всього у рамках фестивалю «Покров» було показано 68 фільмів з 11 країн.

1-у премію в номінації «Ігрове кіно» присудили художній драмі «З дна вершини» режисерів Яни Поляруш, Тамари Цоцорія, Костянтина Кутуєва.

2 місце — фільму «Варавва» (реж. Євген Ємелін, Росія, 2018 г.)

Кращим короткометражним ігровим фільмом журі визнало роботу режисера Віктора Стеганцова «Живе слово із Маруди».

У номінації «Документальне кіно» перемогла стрічка «Вирватися. Історія кохання» режисера Ольги Аверкієвої.

Кращим анімаційним фільмом визнано роботу режисера Якова Попова «Престол Святого Сави».

Приз глядацьких симпатій вручили Степану Яремі, режисерові фільму «А жінка у світ приходить для любові…».

Повний список переможців опублікований на офіційному сайті кінофестивалю «Покров».

Після церемонії нагородження відбувся показ фільму закриття фестивалю «З дна вершини».

Нагадаємо, 7 жовтня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в київському «Будинку кіно» відбулося відкриття XVII Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров». Фестиваль, який проходив під гаслом «Сім’я – мала Церква», був присвячений темі православної сім’ї.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 337 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*