У День медичного працівника в усіх храмах і монастирях УПЦ помолилися за лікарів

0 комментариев | Обсудить
22.06.2020 | Категории: Новости Украинской Православной Церкви

123

21 червня 2020 року, у День медичного працівника, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в усіх храмах і монастирях Української Православної Церкви було звершено молебні за здоров’я живих медичних працівників та панахиди за спочилими. Також духовенство та віряни Запорізької, Мукачівської, Вінницької, Криворізької, Полтавської єпархій УПЦ привітали лікарів із професійним святом, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужби єпархій. 

Нагадаємо, Блаженніший Митрополит Онуфрій в день медичного працівника привітав усіх медиків із професійним святом. Також Голова Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров`я та пастирської опіки медичних закладів митрополит Львівський і Галицький Філарет побажав медпрацівникам «кріпості, довіри Господу, здоров’я і добробуту». 

Керуючий Запорізькою єпархією митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, який також є кандидатом медичних наук, привітав із професійним святом лікарів, медсестер і всіх працівників системи охорони здоров’я.

«Останні місяці не тільки у світі, але й у нас в країні триває боротьба з важким захворюванням коронавірусної інфекції… Перебуваючи на передовій боротьби з епідемією, ви — медичні працівники всіх рівнів — робите воістину щоденний подвиг, значущість якого вся світова спільнота гідно оцінює. І сьогодні Православна Церква щиро молиться Богу про вас — тих, хто не шкодуючи себе, працює на передовому рубежі зі страшною і згубною пошестю, захищаючи і відстоюючи життя кожної людини, яка сьогодні вже не в змозі самостійно впоратися зі страшною хворобою…

Нехай же ваша любов вселяє в душі хворих людей радість і втіху, віру і надію. Нехай мир і любов оточують вас самих там, де Ви працюєте, у Ваших родинах і серед найближчих Вам людей», — звернувся такими словами владика до медиків.

Також у всіх храмах і монастирях єпархії підносили особливі молитовні прохання за лікарів. Та, з благословення митрополит Луки, у Свято–Миколаївському храму, що знаходиться в Новомиколаївці, медичним працівникам було вручено подарунки до свята, а вихованці Православного дитячого будинку «Надія» разом зі співробітниками Управління патрульної поліції Запорізької області привітали персонал Хортицького відділення швидкої медичної допомоги.

У День медпрацівника митрополит Криворізький і Єфрем звершив Божественну літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Кривий Ріг, під час якої були виголошені особливі прохання за медичних працівників, котрі самовіддано борються з СOVID-19 та за всіх лікарів, які своїм нелегким трудом допомагають хворим перемогти недуги.

За Божественною літургією молились лікарі Криворізької інфекційної лікарні №1.

Правлячий архієрей Криворізької єпархії привітав присутніх за богослужінням лікарів із професійним святом та подарував на молитовну згадку ікону святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Від імені духовенства та вірян Мукачівської єпархії в день свята привітав всіх медиків із професійним святом митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор.

«У день вашого професійного свята прийміть від нас − духовенства, чернецтва та вірян Мукачівської єпархії — низький уклін за вашу щоденну працю. Дякуємо вам за ваш професіоналізм, за безкорисливу допомогу і готовність допомагати людям 24 години на добу. Спасибі, що ви є у нас, і ми завжди можемо звернутися до вас за допомогою, — висловив подяку митрополит Феодор. — Ми всі чудово розуміємо, що Церква і медицина завжди йшли пліч-о-пліч! Багато мучеників, сповідників та подвижників благочестя, які були лікарями, − стали святими! За своєю природою Церква є невичерпним джерелом благодаті та милості Господньої, де є ліки від усіх хвороб душі й тіла. Однак Церква, яку іноді образно називають лікарнею для душі, та лікарня, де лікують тіло, часто є одним цілісним організмом… Ваша праця завжди потрібна людям, адже ви стоїте на варті здоров’я народу, повертаєте надію людям, допомагаєте зціленню хворих».

Також в усіх храмах і монастирях єпархії були звершені молебні за живих лікарів і панахиди за спочилих.

Лунали молитви за всіх медиків у день свята також у Полтавській єпархії. А напередодні дня медичного працівника, 20 червня, митрополит Полтавський і Миргородський Филип відслужив панахиду за всіх спочилих лікарів на могилі видатного вченого і хірурга М.В. Скліфосовського, яка знаходитися у селі Яківці під Полтавою.

У панахиді взяли участь проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи УМСА І.В. Ксьонз, головний лікар Полтавської обласної лікарні Г.А. Оксак, голова асоціація хірургів Полтавської області В.Д. Шейко, професора і завідувачі відділень полтавських лікарень.

Владика відзначив великий внесок М.В. Скліфосовського у вітчизняну медицину та подякував усім медикам за ту високу місію, яку вони несуть заради спасіння людей, ризикуючи власним життям, особливо в сьогоднішніх умовах пандемії коронавірусу.

У Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми під час Божественної літургії, яку очолив митрополит Сумський і Охтирський Євологій, були піднесені особливі молитви за лікарів, які відзначають у цей день своє професійне свято.

Сумський архіпастир у своїй проповіді звернув особливу увагу на участь людини у справі спасіння, спрямування її волі до поєднання із волею Божою, у результаті чого людині стає доступною святість.

У всіх храмах Вінницької єпархії були піднесенні особливі молитовні прохання за усіх лікарів та медичних працівників України. Зокрема у храмі на честь свт. Луки Кримського м. Вінниці, де настоятелем є священник-медик прот. Володимир Тютенко, священнослужителі та віряни також помолились за лікарів та відзначили їх особливу роль у нашому суспільстві. Парафіяни храму привітали свого настоятеля з професійним святом.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 575 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*