«Слово Предстоятеля»: Чому важливо берегти чистоту віри і слухати голос совісті? (+відео)

0 комментариев | Обсудить
16.08.2020 | Категории: Новини Української Православної Церкви

2

Ми маємо від Бога і велику благодать, і велику відповідальність. Головне завдання, що стоїть перед нами, — берегти чистоту Православної віри. 

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов шістдесят восьмий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Новий цикл присвячено християнським чеснотам, і цей випуск — вірі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель розповів, наскільки важливо берегти чистоту Православної віри та слухати голос совісті.

«Хтось може спитати: як говорить голос Божий до людини, як цей голос звучить? Голос Образа Божого, який є в нас, — це голос совісті. У совісті є голос Бога душі людини. Совість постійно нам щось говорить: або вона схвалює нас, коли ми робимо добро, або засуджує нас, коли ми робимо недобре. Блаженна та людина, яка намагається робити добро, її совість спокійна», — сказав Архіпастир.

Блаженніший владика розповів одну повчальну історію. За його словами, якось у пустелі старець побачив на землі людський череп, торкнувся до нього посохом, і череп розповів, що був ідольським жерцем — і тепер його душа в пеклі.

«”Але коли ти молишся, то ми отримуємо втіху, бо ти маєш Божу силу”, — продовжив череп. “А яка вам втіха, коли ми молимося?”, — спитав старець. — “Наді мною і піді мною великий вогонь, ми там так розташовані, що не бачимо обличчя один одного. А коли ти молишся, то ми хоч трошки бачимо один одного і маємо велику втіху від того”. Старець заплакав: “Господи, прости нас грішних, позбав від пекла, де втіхою є лише те, що ми можемо побачити обличчя один одного!”. А потім продовжив питати череп: “А є ще люди, які знаходяться в найважчих муках, ніж ти?”. — “Є. Я стою на голові єпископа”. Почувши ці слова, старець ще більше заплакав та попросив у Господа прощення всім людям. Потім старець заспокоївся, вирив яму в землі, поховав череп.

Згодом один муж спитав Бога, що то за єпископ, чим він займався, що опинився в пеклі. І було відкрито, що той єпископ був єретиком, вчив неправильно про Бога людей… Помер, так і не покаявшись, тому така гірка участь випала на його долю», — оповів такий випадок Його Блаженство.

Як відзначив Предстоятель, ми маємо від Бога і велику благодать, і велику відповідальність. Головне завдання, що стоїть перед єпископами, священниками та простими вірянами — берегти чистоту Православної віри.

«Якщо ми впадаємо в єресь, то відвертаємося від Бога, повертаємо до першого єресіарха — диявола. А коли людина не спроможна жити в Раю, то живе в пеклі. Тому дуже важливо берегти чистоту Святої віри, прислуховуватися до голосу своєї совісті, — наголосив владика. — Якщо вона нас докоряє, то ми не повинні її забивати алкоголем, наркотиками, шумом, гамором, постаратися визначити, що робити, щоб наша совість нас не докоряла. Коли наша совість буде спокійна, то це буде символом тощо, що Бог милостивий до нас. що ми здатні прийняти в себе вічне життя».

Водночас, як додав Блаженніший Митрополит Онуфрій, якщо людина згрішила, то не треба впадати у відчай, треба виправляти своє життя — «треба виходити з того болота, де людина шкодить і собі, і тим, хто її оточує».

Архіпастир також нагадав про ті випадки, коли нам пропонують піти на компроміс у вірі, мовляв, усім буде користь. «Якщо ми зробимо те, що Бога ображає, то не буде нікому корисним. Тому коли хочемо блага своїй землі, людям і собі, повинні берегти чистоту Святої віри, повинні виправляти своє життя», — підсумував він.

<-- -->
Прочитано: 622 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*