Грамота про незалежність УПЦ: як це було — інтерв’ю з архм. Аліпієм Світличним (відео)

0 комментариев | Обсудить
09.10.2020 | Категории: Новости Украинской Православной Церкви

1234

Розпочинаємо цикл бесід, присвячений 30-й річниці дарування Грамоти Святішим Патріархом Алексієм ІІ, «Історія УПЦ: як це було» заступника Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрея Миколая Данилевича з представниками старшого покоління духовенства.

Перший гість — архімандрит Аліпій (Світличний), який був очевидцем і учасником значущих для УПЦ подій. Сьогодні він настоятель храму апостолів Петра і Павла на Нивках у Києві, знаний екскурсовод паломництв святинями Сходу, сценарист і редактор багатьох православних документальних фільмів, іконописець, а 30 років тому він, який перед тим відвіз до Москви та Ленінграду зібрані 75 тисяч підписів за повернення Церкві Києво-Печерської Лаври, став її першим іноком та в день дарування Грамоти Святішого Патріарха Алексія організатором Хресного ходу віруючих Києва до Софії Київської.

Про те, як радянський студент художньо-промислового технікуму й син комуніста став іподияконом тодішнього Київського Митрополита та вирішив збирати підписи про відкриття Києво-Печерської Лаври. Про те, яку роль зіграли радянський філолог і культуролог Д.С. Ліхачов і дружина СРСР Р.М. Горбачова у поверненні Лаври Українській Православній Церкві, а також про перші дні і ночі першого інока відкритої Лаври. Про жовтневий день дарування Грамоти Патріарха Алексія ІІ Українській Православній Церкві, духоносний Хресний хід вірян до Софійського собору та путч націоналістів на Софійській площі з топтанням ікон, хоругв, тусаками та галасом «геть московського попа». Про лихий 1992 рік, несподіване рішення Філарета піти у розкол, про захоплення храмів та брехню як головний симптом розкольників. А ще — про відчуття сирітства без старців і генерацію нового освіченого священства, про характерні риси вірян Помісних Церков та про найголовнішу рису, яка всіх єднає — любов до Євхаристії, а також про життя чеканням Христа як вектор на майбутнє — в інтерв’ю архімандрита Аліпія (Світличного).

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 433 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*