Приймати історію, як вона є, й виправляти її помилки своїм життям – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

0 комментариев | Обсудить
04.01.2021 | Категории: Новости Украинской Православной Церкви

0000

У людини величезний потенціал для боротьби з пристрастями, тільки ми не вміємо ним користуватися: наче сидимо на бочці з медом і вмираємо з голоду.

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю перед Різдвом, святих отців, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель нагадав історію родоводу Спасителя та звернув увагу на той факт, що серед пращурів Господа нашого Іісуса Христа були й не праведні люди.

На переконання Його Блаженства, це свідчить про те, що Спаситель прийшов на землю спасти всіх – без винятку – людей.

«Господь нам нагадує, що ми не повинні соромитися своїх предків, навіть якщо вони спотикались і щось неправильно робили. Ми повинні виправити їхні помилки, тобто не повторювати їх», – додав він.

Архіпастир зауважив, що тільки горделива людина хизується відомими чи успішними родичами, а так званих невдах цурається.

«Господь вчить іншому, – наголосив владика. – Ми не повинні зрікатися своєї історії, якою б вона не була: гарною чи поганою. Ми повинні приймати її такою, якою вона є, та не повторювати помилок пройденого».

Водночас, за словами Блаженнішого Митрополита Онуфрія, родовід Спасителя Свята Церква нагадує нам перед святом Різдва Христового саме для того, щоб ми осягнули таємницю спасіння та в усьому наслідували Господа.

«Щойно ми народжуємося, вже маємо свої немощі. А Спаситель не мав гріха. Хоч Його бороли демони, світ боров Його, плоть борола, але Він усе переміг і показав, як людина повинна правильно поводитися зі своєю природою», – відзначив він.

Як додав Предстоятель, часто ми думаємо, що грішимо через слабкість нашої людської гріховної природи. «Вона не є слабкою, просто ми не вміємо нею користуватися, – заперечив Архіпастир. – <…> У людини величезний потенціал – і духовних сил, і тілесних можливостей, – тільки ми не вміємо ним користуватися: ми наче сидимо на бочці з медом і вмираємо з голоду».

Насамкінець Митрополит Онуфрій закликав виносити тільки корисні уроки з історії свого роду, не повторюючи помилок минувшини, та жити за Божими заповідями.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 394 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*