Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у державних урочистостях із нагоди 30-ї річниці Дня незалежності

0 комментариев | Обсудить
24.08.2021 | Категории: Новини Української Православної Церкви
3
24 серпня 2021 року, у 30-у річницю незалежності України, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь в урочистих заходах до Дня незалежності України. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Урочистості на території Національного заповідника «Софія Київська» та на Майдані Незалежності у Києві очолив Глава держави Володимир Олександрович Зеленський.
На святковому заході біля Софійського Собору Блаженнішого Митрополита Онуфрія супроводжували Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та  архієпископ Обухівський Іона, вікарій Київської єпархії.
Предстоятель звернувся до Президента України та глав і представників конфесій і релігійних організацій, вітаючи з 30-ю річницею незалежності України.

«За ці 30 років ми спільно пережили різні випробування. У нас були як втрати, так і досягнення, але ми відбулися як держава. Важливо, щоб подальше життя в нашому спільному українському домі ми будували на основі взаємоповаги, рівних прав і можливостей для кожного громадянина і для кожної конфесії та, що є особливо важливим, на основі традиційних моральних цінностей. Адже саме з прийняттям християнства наш народ отримав своє нове народження, нове дихання і відкрив нову сторінку своєї історії», – сказав Архіпастир.

У заході «Благословення України», який традиційно в День Незалежності проходить у Святій Софії, беруть участь глави основних конфесій України.

«Хотів би відзначити, що патріарха Варфоломія на ньому не було. Це була позиція і умова нашої Церкви, про що я говорив раніше в попередніх коментарях, – повідомив Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній. – А саме, що Українська Православна Церква не братиме участь в заході у Святій Софії, якщо там буде патріарх Варфоломій. Цю позицію ми донесли до відома як Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, що виступила організатором цього заходу, так і держави. Ми вдячні за те, що нас почули. Гості приїжджають і від’їжджають, а нам тут жити. І хочеться жити у внутрішньому мирі і взаєморозумінні».

Після цього Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь в урочистостях на Майдані Незалежності.

На початку відбулося історичне театралізоване дійство під назвою «ДНК» (День незалежності країни). По завершенні виступу Президента України та вручення ним державних нагород, Хрещатиком пройшов святковий Парад військ з нагоди 30-ї річниці незалежності України.

Далі Його Блаженство у супроводі архієреїв відвідав урочисте засідання Верховної Ради України.

День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України – політико-правового документа, який засвідчував новий статус української держави.
<-- -->
Прочитано: 463 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*