Ікона Божої Матері, іменована “Подільська”

0 коментарів | Обговорити
05.09.2024 | Категорії: Ікони Пресвятої Богородиці

podol_ikona_big_0

У Свято-Успенському архієрейському соборі міста Житомира знаходиться чудотворний образ Подільської Божої Матері. Писана ікона на дошці, з темним фоном, розмірами у висоту 1 метр 6 сантиметрів та в ширину 72,2 сантиметрів. Живопис на ній древня, візантійська.

Точних відомостей про її походження немає, але згідно переданю, чудотворний образ був у пошані навіть раніше заснування самого храму, який був побудований у 1700 році. Подільська ікона Божої Матері почиталась в силу благодатної допомоги, котра посилалася усім, хто до неї звертався у хворобах та печалі.

У 1872 році в Житомирі загострилася епідемія холери. Житомиряни, віруючи в особливу допомогу та заступництво Божої Матері Подільської, по благословінню архієпископа Волинського і Житомирського Агафангела (Соловйова) торжественно, при багаточисленій кількості народу, обнесли святиню по всім вулицям міста, після чого епідемія згасла. В пам’ять цієї чудесної події була встановлена традиція в день Успіння Богоматері звершувати по вулицям Житомира торжественну ходу з іконою Подільської Божої Матері. В роки богоборницької влади традиція перервалася. Милістю Божою відновилася вона у 2003 році, коли по благословінню преосвященнішого Гурія, єпископа Житомирського і Новоград-Волинського сотні віруючих пройшли Хресною ходою від Свято-Успенського храму до Хрестовоздвиженського храму міста Житомира.

У 1935 році влада закрила храм, але православним житомирянам по милості Божій вдалось заховати ікону.

Коли ж у 1941 році церкву відкрили, образ повернули у храм. В 1967 році Свято-Успенську церкву в черговий раз закрили, а ікону перенесли в Спасо-Преображенський собор. В 1992 році Успенський храм повернули єпархії, чудотворний образ повернувся під своди рідного храму. Зараз ікона знаходиться у новому кіоті, котрий нещодавно був вирізблений.

До революції 1917 року, в день Успіння Божої Матері (це храмове свято) для поклоніння великій святині збирались тисячі богомольців (від 10 до 12 тисяч) із усіх околиць Житомира та Волинської губернії. І сьогодні чудотворний образ глибоко почитається в народі. Багато вірян притікають до нього в хворобах та тяжких обставинах, і по усердним молитвам получають благодатну допомогу, зцілюючись від тяжких недугів.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 765 раз
Поділитися з друзями
Популярні статті:

Отправить комментарий

*