День Хрещення Русі — 2021

0 комментариев | Обсудить
27.07.2021 | Категории: Новости Украинской Православной Церкви

1

Сьогодні, 27 липня 2021 року, повнота православної України збирається в столиці на урочистості Дня Хрещення Русі, щоб об’єднатися у спільній молитві за мир та добробут нашої держави на Володимирській гірці, під час Великого Хресного ходу з шанованими святинями нашого краю та під час Богослужінь в Києво-Печерській Лаврі, які очолить Предстоятель Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ слідкує за подіями та оперативно інформуватиме про усі особливості цих святкових днів.

26 липня. Напередодні святкування 1033 річниці з Дня Хрещення Русі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України надіслав поздоровлення всім українцям, у якому підкреслив: “День Хрещення нашого народу є його Днем народження. Тому що охрестившись, люди пізнали істинного Бога. Святий князь Володимир молився, коли охрестив Русь: «Боже Великий, який створив небо і землю, подивись на цей новий народ і дай йому силу, утверди його в Православній вірі!»”.

Читайте також про особливості цьогорічних урочистостей: Голова Інформаційно-просвітницького відділу розповів про особливості святкування Дня Хрещення Русі у 2021 році

Цього року Хресний хід на День Хрещення Русі буде ще одним свідченням вірності Православ’ю – керуючий справами УПЦ

Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив 28 липня у всіх монастирях і храмах УПЦ звершити святковий передзвін

Вчора ввечері в Трапезний храм преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври прибули чудотворні ікони Пресвятої Богородиці для участі у святкуванні Дня Хрещення Русі.

Почаївська та Зимненська чудотворні ікони із заходу країни, Касперівська ікона з півдня і Любецька ікона Божої Матері з північної частини України — Чернігівщини.

У дні київських урочистостей ці та інші святині будуть виставлені для поклоніння після Хресного ходу в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври — 27 і 28 липня, у т.ч. в нічний час. Детальніше про чудотворні образи Божої Матері читайте за посиланням.

Для тих, хто не зможе приєднатися до урочистостей в столиці, організовано прямі трансляції на телеканалах «Інтер», «Перший Незалежний», «Глас», а також відбуватимуться включення наживо на офіційній сторінці УПЦ у фейсбук.

Більшість паломників з різних єпархій виїхали ще ввечері.

На святкування Дня Хрещення Русі до Києва вже прибули офіційні делегації Антиохійської Православної Церкви, Сербської Православної Церкви та Православної церкви Чеських земель і Словаччини, як повідомляє сайт ВЗЦЗ УПЦ.

Сьогодні, 27 липня, від Антиохійської Православної Церкви прибула делегація на чолі з єпископом Селевкійським Єфремом, секретарем Священного Синоду Антиохійської Православної Церкви. В аеропорту делегацію зустріли єпископ Гостомельский Тихон, вікарій Київської Митрополії УПЦ, та ієрей Віталій Горзов, співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

Вчора, 26 липня, прибула офіційна делегація Сербської Православної Церкви у складі єпископів Ремесіанського Стефана та Топлічського Ієрофея, вікаріїв Святішого Патріарха Сербського. В аеропорту делегацію зустрічали єпископ Баришівський Віктор, вікарій Київської Митрополії УПЦ, Голова Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, вікарій Київської Митрополії УПЦ, та ієрей Василій Пріц, співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

Цього ж дня на святкування прибув представник Православної Церкви Чеських земель і Словаччини архієпископ Пражський Михаїл, якого в аеропорту зустрів єпископ Васильківський Миколай, вікарій Київської Митрополії УПЦ, та ієрей Никита Козлов, співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

Паломники з різних храмів Херсонської єпархії відбули до Києва після молитви на території Свято-Духівського кафедрального собору Херсона.

Протоієрей Сергій Вейга, член оргкомітету – про святкування Дня Хрещення та організацію Хресного ходу:

— Насамперед вітаю вас, дорогі браття й сестри, з днем пам’яті рівноапостольного князя Володимира, котрий приніс нам Православну віру!.. Хресний хід, який відбудеться, – це велика подія! Я є організатором Хресного ходу, ми розподіляємо та влаштовуємо людей на ночівлю. У нас великий штаб – із кожного благочиння є представники… Також з кожного благочиння присутні близько 10 чоловік і волонтерів. Завдання в тому, щоб зустріти людей на Європейській площі, відвести на Володимирську гірку, провести в Лавру, а далі – на ночівлю та, за можливістю, залишити вже на Божественну літургію в Лаврі.

Ви бачите цю величезную кількість людей! Звичайно, цікаво послухати наступного дня, як певні ЗМІ будуть розповідати, що всього кілька тисяч зібралося і т.д. Я підкреслю, що зараз тільки з Житомирської єпархії приїхало 4 тисячі чоловік (!) (підкреслю, це не з Житомирської області, а з єпархії). І це не найбільша єпархія УПЦ.

Ми дуже сподіваємося на ефективну роботу правоохоронних органів, які тут присутні. Зараз ними приймаються заходи безпеки, щоб уникнути провокацій різного роду радикальних організацій. Хресний хід ніякого відношення до політики не має. Наша мета – помолитися святому князю Володимиру, помолитися перед чудотворними іконами, довести нашу єдність УПЦ, яку очолює Блаженніший Митрополит Онуфрій. Чекаємо вас на Хресному ході!

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 828 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*