Церковщина

0 коментарів | Обговорити
15.03.2012 | Категорії: Новости

       
        Чоловічий монастир «Свято-Покровська Голосіївська пустинь» став направником скиту в Церковщині (з лютого 2010 року – самостійний чоловічий монастир) і будівельником наймолодшої київської обителі – Свято-Ніколо-Тихвинского жіночого монастиря.
       
        Житіє преподобного Феодосія Печерського оповідає, що під час Великого посту він усамітнювався в лаврських печерах, з яких іноді таємно йшов в заміську печеру: «отхождаху у об’єднані монастирське село, і тамо в печері, яже був в сокровенному місці, Богу єдиному знаному, перебував єдиний ». За переказами, ця печера знаходилася в урочищі, іменованому Церковщина, в 12 км на південь від Лаври. Згодом тут утворилася невелика печерна обитель – Пречистенський Гнилецький монастир.
       
        Розорення Києва в XIII-XV століттях стало причиною згасання обителі, до XVI століття прийшла в запустіння. Збереглися тільки назви: урочище Церковщина і село Ходосівка – перекручена Феодосіївка.
       
       Святитель Інокентій Херсонський (Борисов, +1857, пам’ять 25 травня / 7 червня) знову відкрив стародавні печери. У 1900-1902 роках при печерах була заснована обитель на честь Різдва Пресвятої Богородиці, що отримала назву «Скит Пречистої». Її настоятелем став учень преподобного Іони Київського ієромонах Мануїл (Ковш, +1920). У 1905 році древній печерний храм був розширений і освячений в ім’я преподобного Феодосія Печерського.
У 1920-х роках урочище використовувалося як місце позбавлення волі. Під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років обитель знову відкрилася і діяла до кінця 1940-х поряд з табором для військовополонених. Після цього в Церковщині часто змінювалися господарі, а з 1969 року тут розташувався санаторій МВС України «Хутір Вільний».
 
У 1999-му році в печерному храмі в ім’я преподобного Феодосія Печерського відбулося перше Богослужіння, яке було проведене Архимандритом Ісаакієм з братією монастиря. У цьому ж році з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Володимира в Церковщині відкрито чоловічий скит Голосіївської пустині. Його першим скитоначальником став ієромонах Йосип, потім його змінив ієромонах Кукша. Коли ієромонах Кукша в жовтні 2001 року за станом здоров’я відійшов від управління скитом, скитоначальником був призначений ігумен Тихон (Софійчук), що надійшов до числа братії Голосіївської пустині. На початку 2010 року за клопотанням Архімандрита Ісаакія Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир запропонував Священному Синоду розглянути питання про відкриття в Церковщині самостійного чоловічого монастиря. 27 лютого 2010 таке рішення було прийнято. Намісником обителі був призначений отець Тихон, до того часу вже архімандрит.

Адреса: 03026, Хутір Вольний Київської обл., Дніпропетровське шосе,

Тел .: (044) 353-89-53.

<-- -->
Прочитано: 109 раз
Поділитися з друзями
Популярні статті:

Отправить комментарий

*