Володимирський храм

 

Правицею Всевишнього укріплений,
великий княже Володимире,
ідольську оману відкинув єси, славний,
і, святим Хрещенням просвітив,
світлом пізнання Христового
землю нашу осяв єси.
(Стихира на малій вечірні зі служби
Святого рівноапостольного великого князя Володимира)

В одному з мальовничих куточків нашої столиці, на правому березі Дніпра, неподалік від станції метро «Дніпро», біля пам’ятника засновникам Києва, стоїть невеликий і затишний храм на честь Святого рівноапостольного великого князя Володимира. 24 липня 2014 храму виповнилося 4 роки з дня його освячення.

Ініціювали будівництво храму-пам’ятника Свято-Покровський Голосіївський монастир та Міжнародна громадська організація «День Хрещення Русі» яка була створена в 2006 році.

Подвиг, який прийняв на себе святий рівноапостольний князь Володимир по освяті Русі, почався з міста Херсонеса. Саме там сам князь Володимир прийняв Хрещення.

Цим подіям передувало багато інших, в тому числі і важко з’ясовних з звичайної людської точки зору. Будучи абсолютно здоровою людиною, він раптом майже втрачає зір, стає сліпим. Цей нещасний і незрозумілий випадок ще більш підштовхує князя до того, щоб прийняти рішучі кроки і вийти з полону язичницької спадщини, якому він був причетний за своїм походженням. І ми знаємо, що коли рівноапостольний князь Володимир увійшов у купіль у Херсонесі з глибокою вірою, з надією на зміну на краще і свого життя, і життя свого народу, то з ласки Божої недуга його залишив, і зір його зміцнилося.

Але не тільки зір князя зміцнився-він обрів інше бачення, іншу точку зору, і почався інший відлік часу не тільки для нього, а й для всього народу, якого він долучив до Православ’я.

«Хрещення Русі, здійснене святим князем, духовним вождем нашого народу і героєм наших народних бувалин, стало найбільшою подією вітчизняної історії, без якого не народилося б у ній все краще і піднесене, що нерозривно пов’язане з православною вірою. Вважаю, що день великого князя Володимира треба і відзначати як велике свято. »

(З доповіді Святійшого патріарха Олексія II)

У майбутньому 2015, 28 липня ми будемо святкувати тисячоліття з дня блаженної кончини рівноапостольного князя Володимира.

Знаменно для нас і те, що храм був освячений Блаженнішим митрополитом Володимиром (Сабоданом) на честь онука святої княгині Ольги саме в день її пам’яті. Цією подією як би підкреслюється значимість Великої княгині у справі Хрещення Русі і духовне єднання її зі своїм онуком.

Цей невеликий храм-пам’ятник на Київській набережній зведений нагадувати людям «звідки пішла Свята Русь», а слов’янський народ – єдиний народ.

У Володимирському храмі регулярно відбуваються богослужіння по недільних і святкових днях. Співають під час служб учні Православного центру прикладних мистецтв імені прп.Іоанна Дамаскіна, Свято-Покровського Голосіївського монастиря.

У дванадесяті, великі празники і в недільні дні всенощні бдіння починаються о 16:30.

Початок Божественної Літургії о 8:30.

В храмі відбуваються таїнства і треби.

 

Прочитано: 12,347 раз