Блаженніший Митрополит Онуфрій – Про спокуси під час молитви

0 коментарів | Обсудить
09.02.2016 | Категорії: Новини Української Православної Церкви

У своїй недільній проповіді в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври, 7 лютого, Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про те, якою має бути наша молитва. Повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У цей день в Церкві звучало євангельське оповідання про зцілення Господом Іісусом Христом сліпого (Лк. 18: 35-43). За словом Його Блаженства, ця історія вчить нас молитися правильно.

По-перше, прикликаючи ім’я Господа Іісуса Христа, важливо пам’ятати, що ми сповідуємо Спасителя Богом. ««Помилуй мене» кажуть тільки Богові. Тільки Бог може милувати», – навів приклад молитви сліпця Предстоятель.

Друге, чого ми навчаємося у прозрілого – це смиренню: «Він не говорить «Господи, я хочу бачити, дай мені скоріше зір». Він каже «Помилуй мене!»». І як зазначає Блаженніший владика, саме така послідовність в молитві є правильною.

«Ми маємо багато потреб: у здоров’ї, в хлібі, у воді, в житлі, в інших необхідних умовах для життя. Але коли ми просимо у Бога задовольнити наші потреби, то не повинні ставити їх на перше місце, – сказав Митрополит Онуфрій, – перше, що ми повинні просити – це «Господи, помилуй мене!»».

Читайте також: Українська Церква на порядку денному всеправославного діалогу. Інтерв’ю Блаженнішого Митрополита Онуфрія

Третьою важливою умовою правильної молитви Предстоятель називає наполегливість.

«Сліпий почав волати «Іісусе, Сину Давидів, помилуй мене!». А в цей час ті, хто йшов попереду змушували його замовкнути. Людина, яка має хоч малий досвід молитви, знає, що як тільки вона стає на молитву, з бажанням прочитати ранкові або вечірні молитви, кафізму, главу з Євангелія, то тут же у неї з’являється внутрішнє збудження. Саме в цей момент ми часто згадуємо, що терміново повинні зробити щось – комусь подзвонити, щось принести, щось забрати. Тут же з’являється тисяча термінових обов’язків», – міркує Блаженніший владика про спокуси на шляху людини, який намагається піднести Богу молитву.

По слову Архіпастиря, потрібно всі ці думки відігнати. «Людина, яка це перетерпить, і не стане нічого робити, поки не закінчить молитву, побачить, що після молитви вона і не згадає про всі ті «важливі» справи. Їй потім вже не потрібно буде ані дзвонити, ані кудись поспішати, щось приносити, – розповідає Його Блаженство. – Людині важливо бути наполегливою, вона не повинна слухатися помислів, які змушують припинити молитву».

Предстоятель також нагадав, що молитися потрібно намагатися постійно – на шляху, під час відпочинку або роботи. «Молитва є диханням душі. Ми знаємо, що якщо припиняється дихання, то людина вмирає. Так і душа, якщо вона позбавляється молитви, то стає мертвою, байдужою, холодною», – зазначив Блаженніший владика.

Протягом дня можна читати короткі молитви, які пропонує Свята Церква.

Читайте також: Блаженніший Митрополит Онуфрій: Коли виникає погана думка, відразу говори: «Господи, помилуй!»

Смиренна, покаянна молитва, яка ґрунтується на правильній вірі, стає для людини тим щитом, який захищає її від усього злого в світі. І саме новомученики і сповідники явили нам приклад правильної віри і молитви, зауважує Предстоятель.

«Сьогодні Свята Церква згадує всіх сповідників і новомучеників Церкви Руської – це ті наші брати, сестри, батьки, діди, які прожили у важкі часи гонінь на Церкву Христову, вони прийняли мученицьку кончину і постраждали за Христа, за свою віру, за свою приналежність до Святої Православної Церкви. Ми молимо сьогодні, щоб вони просили для нас у Бога покаяння. А з покаянням, щоб Господь послав нам мир: в душу кожної людини, до кожної родини, на нашу українську землю, а також мир у всьому світі».

Як повідомляв Інформаційно–просвітницький відділ УПЦ, 7 лютого, в день Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято–Успенської Києво–Печерської Лаври. У цей день також відзначається день пам’яті священномученика Володимира (Богоявленського), який постраждав на початку 1918 року біля стін Києво–Печерської Лаври. Його нетлінні мощі знаходяться в Дальніх Печерах обителі.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 1 201 раз
Поділитися з друзями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*