maxresdefault

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у відео, розповідає про те, що політики хочуть втягнути у свої нескінченні чвари Церкву Христову, бо забули про тимчасовість людського життя на Землі. Але навіть у найскладніші часи богоборчої влади Церква залишалася незмінна, як і правда Божа, вона опиралася злу і тому була і буде гнаною. «У важкі … читати далі »

Parfeniy-kievskiy

Глава XII Преподобный Парфений Киевский                Преподобный Парфений Киевский (в миру – Петр Иванович Краснопевцев) родился 24 августа 1793 года в бедной семье причетника села Симонова Тульской губернии. С самого раннего возраста испытал скорби, связанные с бедностью, и, видя жизнь своих родителей, научился терпению, смирению, милосердию и трудолюбию.

149

                Неделя четвертая Великого поста                 Пост — время покаяния, время, когда наши окаменевшие сердца должны силой Божией из бесчувственных стать чуткими, из холодных и жестких — теплыми и открытыми для других и для Самого Бога. Пост — это время обновления, когда, как весной, все опять становится новым; когда наша жизнь, постепенно сошедшая … читати далі »

1

Пре­по­доб­ный Пар­фе­ний, в ми­ру Петр Крас­но­пев­цев, ро­дил­ся в с. Си­мо­но­во Алек­син­ско­го уез­да Туль­ской гу­бер­нии (1792), в се­мье по­но­ма­ря. Бу­ду­щий по­движ­ник рос в бед­но­сти, с дет­ства по­знав, что на зем­ле нет все­об­ще­го бла­го­ден­ствия – а, сле­до­ва­тель­но, к зем­ным бла­гам не сле­ду­ет при­леп­лять­ся ду­шой.

Prp.-Parfeniy-Kyivskyy

«Усамітнення й молитва вищі за всякі блага» – цими словами преподобний Парфеній керувався усе своє життя. Після того, як у 1838 році митрополит Київський сам постриг його у велику схиму, праведник став віддаватися молитві ще ревніше. Навіть уві сні він не переставав молитися; слово, звернене до Господа, вросло в його серце. З особливим трепетом старець … читати далі »

Sviatyy-Patrykiy-prosvitytel-Irlandii

Апостол Крайнього Заходу святий Патрикій (Патрик) народився в Британії близько 383 року в галло-римській родині, яка вже давно прийняла християнство. Його батько Кальпурній був дияконом і водночас виконував обов’язки декуріона. У нього був маєток, що процвітав, і він дозволив синові провести перші роки життя легковажно, анітрохи не піклуючись про Божественні предмети.

Sv.-Oleksiy

Був муж благочестивий у старому Римі на ім’я Євфиміан у часи благочестивих царів Аркадія і Гонорія. Великий серед бояр і багатий вельми, у нього ж було три тисячі слуг, які золоті пояси і світлий шовковий одяг носили. Не мав дітей, бо неплідною була жінка його. Добрим же був той муж, заповідей Божих пильно дотримувався. Постив … читати далі »

Listvychnyk-8

Преподобний Іоанн Ліствичник шанується Святою Церквою як великий подвижник і автор чудового духовного творіння, званого “Ліствицею”, тому преподобний і отримав прозвання Ліствичника. Про походження преподобного Іоанна майже не збереглося відомостей. Існує передання, що він народився близько 570 року і був сином святих Ксенофонта і Марії, пам’ять яких святкується Церквою 26 січня. Шістнадцяти років отрок Іоанн … читати далі »

12

                Святой мученик Александр Пиднский                 Вначале ослепленный темнотой язычества, этот святой мученик впоследствии воссиял как звезда смелым исповеданием веры во времена Максимианова гонения в Пидне Македонской[1]. Он направил смертоносные стрелы своего красноречия против беса, подстрекавшего его сограждан к идолопоклонству. Поскольку язычникам не удавалось склонить его на свою сторону посулами и лестью, они … читати далі »

144

                Суббота четвертой седмицы Великого поста                 Безграничным и безуспешным было бы наше горе по умирающим близким, если бы Господь не дал нам вечную жизнь. Жизнь наша была бы бесцельна, если бы она оканчивалась смертью. Какая польза была бы тогда от добродетели и добрых дел? Тогда были бы правы говорящие: «Будем есть и … читати далі »

203

                Святитель Лука Войно-Ясенецкий: «Прииде пост — мати целомудрия»                О как верно называют священные песнопения пост матерью целомудрия, ибо ничто не располагает так к нарушению целомудрия, как объедение и пьянство.