Новини монастиря та монастирського духовно-професійного училища
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у відео, розповідає про те, що політики хочуть втягнути у свої нескінченні чвари Церкву Христову, бо забули про тимчасовість людського життя на Землі. Але навіть у найскладніші часи богоборчої влади Церква залишалася незмінна, як і правда Божа, вона опиралася злу і тому була і буде гнаною. «У важкі … читати далі »
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим Покров Твой честный, Тя бо виде святый Андрей на воздусе, за ны Христу молящуюся. Величание в праздник Покрова Пресвятой Богородицы Прошлое — это бесконечная даль, и чем больше мы в нее вглядываемся, тем лучше видим, как глубоко в века уходят корни человеческой истории. Но бывают … читати далі »
Влахернская церковь всегда была одной из главных святынь Константинополя: здесь хранились риза: (по-гречески – «омофор», то есть покров) и пояс Богоматери, привезенные паломниками из Иерусалима. В IX веке от Р.Х. наши предки – русы, тогда еще язычники, осадили Константинополь. Во время службы во Влахернской церкви защитникам города явилась Богоматерь, и, в знак того, что дает … читати далі »
Радуйся, Радосте наша! Слово в день праздника Покрова Божией Матери
14.10.2024 | Категорії: Без рубрикиРадуйся, Радосте наша! Слово в день праздника Покрова Божией Матери Во имя Отца и Сына и Святаго Духа! Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим Покров Твой честный… Духовное покровительство, ходатайство и заступление перед Богом, которое мы получаем по великому милосердию и любви к нам Божией Матери, воспеваем … читати далі »
Церковь в эпоху от гонений Деция до начала гонений Диоклетиана (продолжение)
14.10.2024 | Категорії: Без рубрикиЦерковь в эпоху от гонений Деция до начала гонений Диоклетиана (продолжение) В Испании презид Терраконской провинции Эмилиан допрашивал местного епископа Фруктуоза, и, как пишет В.В. Болотов, «на вопрос судьи: ”Епископ ли ты?” – Фруктуоз ответил: ”Sum”. А судья на это ответил ему: ”Fuisti”, что значит: ”Ты был епископом”, то есть ты … читати далі »
В основу свята лягла подія з візантійської історії. Подія ця відображена в грецьких агіографічних джерелах, зокрема, в житії константинопольського юродивого Андрія, але у візантійському богослужінні вона слідів не залишила. Візантія свята Покрови не знала. Свято Покрови Пресвятої Богородиці утвердилося на Русі в середині XII ст., за благовірного князя Андрія Боголюбського, який княжив у Володимирі і … читати далі »
“Для всіх цей день буде радісний! Чи буде цей день радісний для Богородиці? Чи так багато молитов Вона почує до Її Сина з самої землі? Чи саме цього дня, 14 жовтня, абортарії зупинять свою роботу і жодного вбивства маленької дитини в пам’ять про Богородицю не буде звершено?…Якщо цей світ не змінимо ми з вами, брати … читати далі »
Выслушайте эти слова, внимайте им всем сердцем: «Сын мой! Не пренебрегай наказания Господня и не унывай, когда Он обличает тебя. Ибо Господь, кого любит, того наказывает; бьет же всякого сына, которого принимает. Если вы терпите наказание, то Бог поступает с вами, как с сынами. Ибо есть ли какой сын, которого не наказывал бы … читати далі »
14 жовтня, в день Покрови Божої Матері, православні християни згадують чудо, яке сталося в 910 році. Повна назва свята — Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Згідно Передання, Богородиця з’явилася віруючим, які молилися у Влахернському храмі в Константинополі. Сталося це в 910 році. Божа Матір розкрила свій омофор (покривало для голови) над людьми, … читати далі »
Преподобний Роман, прозваний “Солодкопівець”, був за походженням греком і народився в середині V століття в сирійському місті Емесі. Здобувши освіту, він став дияконом у Воскресенському храмі в місті Бейруті. За імператора Анастасії Дікора (491-518 рр.) він переїхав до Константинополя і став кліриком при патріаршому храмі Святої Софії. Він старанно допомагав при богослужіннях, хоча не вирізнявся … читати далі »
Cвятые мученицы Рипсимия, Гаиания и с ними Христа ради пострадавшие
13.10.2024 | Категорії: Без рубрикиCвятые мученицы Рипсимия, Гаиания и с ними Христа ради пострадавшие Святая Рипсимия жила в правление императора Диоклетиана, около 290 года. Она принадлежала к царскому роду. Однажды император увидел юную деву и, пораженный ее красотой, воспылал страстью и отправил послов к Рипсимии, чтобы взять ее в жены. Но святая желала посвятить девство … читати далі »