Прийняті з вдячністю скорботи стають для людини корисними – Предстоятель (відео)

0 коментарів | Обсудить
19.12.2022 | Категорії: Новини Української Православної Церкви

Неділя-7-2-1035x425

Під час проповіді за Літургією у Неділю 27 після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій пояснив, чому навчає нас євангельська притча про десятьох прокажених. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Першосвятитель звернув особливу увагу на слова слова Спасителя до самарянина, який прийшов подякувати за зцілення: «Віра твоя спасла тебе» (Лк. 17, 19).

Як зазначив Архіпастир, віра насправді лише відкриває душу для цілительної благодаті, а зцілює людину сама благодать, і Господь дав цю благодать хворому. Втім Спаситель приховав це і тим самим Він навчає нас смиренню.

Блаженніший Митрополит Онуфрій підкреслив, що коли ми робимо якесь добре діло, то повинні не собі присвоювати заслуги за це, а повинні смирятися і говорити: «Бог через мене зробив благо».

Також, за словами Архіпастиря, у цій притчі Господь навчає нас бути вдячними.

«Іноді, коли люди слухають слова про подяку, про те, що людина повинна дякувати Богу, то вони вважають, що Богу потрібна наша вдячність… Богові ж нічого не потрібно від нас. Якщо Бог нам щось робить, а Бог нам робить все, то ми повинні завжди дякувати Богові не тому, що Він потребує нашої подяки, а тому що вдячність робить нас здатними вміщати в собі Божественні дари», – зауважив Блаженніший владика.

Предстоятель наголосив, що людина, яка вдячна Богові, стає здатною вмістити в собі ще більші дари, а людина, яка невдячна, робить себе нездатною до цього і навіть витісняє з себе ті дарування, ту благодать, яку Бог їй уже дав. Саме з цієї причини Господь хоче, щоб ми були вдячні Йому.

«Святі отці говорять, що смирення і подяка навіть люті скорботи перетворюють на корисні для людини. Коли людина приймає з вдячністю найважчі випробування, якими її відвідує Господь, то ці випробування (якщо вона їх терпить і не відвертається від Божественної любові) зрештою приносять їй духовну користь, а іноді і тілесну користь», – сказав Першосвятитель.

У підсумку Архіпастир особливо наголосив:

«За все ми повинні дякувати Богові. І тоді все, що буде в нашому житті, що нам Господь судить пережити, випробувати, буде нам на користь, і ми зміцнюватимемося Божественною благодаттю, силою Святого Духа».

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 629 раз
Поділитися з друзями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*