Як стати «обраним» в очах Бога? — Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

0 коментарів | Обсудить
24.12.2023 | Категорії: Новини Української Православної Церкви

2

У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як людині почути заклик Господа і стати обраним і увійти в Царство Небесне, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель розтлумачив притчу Господа про званих на Велику Вечерю: «Велика Вечеря — це духовне торжество, яке влаштував для людства Син Божий через своє втілення. Бог прийшов на землю, взяв на себе наші людські гріхи, розіп’яв їх на Христі, звільнив нас від диявола і відкрив для нам двері раю, повернув нас в нього. Рай — це духовне торжество, де людина насолоджується такими почуттями як радість, мир, блаженство, щастя. І Господь закликає туди людей».

За словом Першосвятителя, Бог звав іудейський народ до Себе ще у Вітхому Завіті, і коли Спаситель Сам прийшов на землю, то вони не прийняли Його, і тоді Господь звернувся до всього людства.

«Господь закликає усе людство бути причасниками тої Великої Вечері, спасительного торжества, яке чекає людину в майбутньому віці», — зазначив він.

Його Блаженство звернув увагу на слова Спасителя: «багато званих і мало вибраних».

«Що таке бути званим? — поставив питання він. — Бути званим означає почути голос, який кличе людину на це торжество. Цей голос може лунати зі сторінок Священного Писання, від нашої совісті, яка є голосом Бога в душі людини. Цей заклик може пролунати від якоїсь благочестивої людини, яка знає закони духовного життя, знає Бога».

Блаженніший владика пояснив також, що означає стати обраним Богом.

«Це означає послухати голосу Того, Хто закликає. Не тільки почути, що тебе запросили, а встати і піти на це духовне торжество, — підкреслив Архіпастир. — Господь не тільки закликає нас, Він показує нам дорогу, якою ми маємо йти, щоб досягнути цього торжества».

Як наголосив Митрополит Онуфрій, на цій дорозі ми маємо себе приготувати, щоб прийти до раю у відповідному, чистому одязі душі.

«Для цього Господь дає нам Свій Божественний закон. На цій дорозі Господь вчить нас, що ми повинні любити Бога, ми повинні поважати та любити один одного, терпіти один одного, допомагати один одному. Ми повинні молитися; молитва — це розмова з Богом, в якій людина з’ясовує, що їй потрібно, дякує Богові за всі благодіянння, кається в своїх проступках та гріхах, просить за своїх ближніх, які також потребують милості Божої. В молитві людина возхваляє Бога і наповнюється дивною Божественною силою, яка дається тій людині, яка змиряється перед Богом і воздає Славу своєму Творцю. На цій дорозі людині також потрібен піст — утримання духовне та тілесне», — підкреслив Блаженніший владика.

Підсумовуючи сказане, Предстоятель зазначив: «Звичайно, що на цій дорозі є труднощі. Однак їхня причина в самій людині. Ніхто не може мені завадити, якщо я захочу це зробити. Ми своїми недоліками робимо собі перепони. Потрібно вчитися боротися з собою, вставати, навіть, якщо людина впала, і йти вперед — до тієї Великої Вечері, яку Господь нам приготував».

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 1 349 раз
Поділитися з друзями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*