Спеціальність «Художник-іконописець» Православного центру

«Іконописець повинен твердо знати догмати Православної Церкви та вести життя глибоко-благочестиве, тому що призначення ікони — наставляти народ зображеннями. Тому ікони повинні повідомляти поняття істинні, відчуття благоговійні, точно — благочестиві. В іншому випадку ікона буде діяти так, як би діяв з кафедри проповідник, заражений псевдовченням або з одними знаннями літературними без пізнань богословських ».

Святитель Ігнатій (Брянчанінов)

Спеціальність «Художник-іконописець» Православного центру прикладних мистецтв ім.прп. Іоана Дамаскіна є одним з провідних напрямів підготовки професійних фахівців в області церковного мистецтва.

Освітня концепція відділу іконопису будується на основі синтезу традицій візантійського та давньоруського церковного мистецтва, православного богослов’я і досягнень сучасного мистецтвознавства. Унікальність даної спеціалізації полягає в тому, що учні отримують богословську освіту, необхідну для церковного художника і мистецтвознавця. Така освіта дозволяє підготувати фахівців, які поєднують професійні навички з розумінням специфіки церковного мистецтва, що визначається літургійним призначенням.

Головна мета іконописного напряму ПЦПМ – підготовка учнів до самостійної творчої діяльності в рамках церковних канонів у дусі вірності Переданню Святих Отців та Православній Церкві.

Впродовж трьох років навчання учні вивчають такі дисципліни:

1. Загально-професійні;

2. Професійно-теоретичні:

– живопис;

– композиція, перспектива і моделювання;

– іконописний рисунок;

– іконологія та іконографія;

– технологія іконопису;

– іконописний шрифт;

– історія мистецтва;

– основи реставрації;

3. Професійно-практична підготовка:

– виробниче навчання;

– виробнича практика

4.  Предмети православного змісту:

– катехізис;

– біблейську історію;

– основи етикету;

– основи православного співу;

– догматичне богослов’я;

– Новий Завіт;

– Вітхий Завіт;

– історію Християнської  Церкви;

– історію Православної  Церкви на Русі.

Заняття учнів-іконописців відбувається в сучасно обладнаних майстернях. Протягом всього періоду навчання учні забезпечуються всіма необхідними матеріалами та інструментами для роботи. Навчання, проживання та харчування в ПЦПМ ім. прп. Іоана Дамаскіна безкоштовні.

Заняття проводять висококваліфіковані майстри, які приймали участь в оздобленні та розписі храмів, художніх виставках.

Під час навчання учні виконують роботи з дотриманням канонів і традицій візантійського та давньоруського мистецтва, призначені для храмів і монастирів Української Православної Церкви.

«Найголовніше для іконописця – бути з Богом, врятувати свою душу і не втратити той дар, який дав Бог, тому що за свій дар ми несемо відповідальність перед Ним і відповімо за нерозумну розтрату отриманого дару».

ЗАПРОШУЄМО ДО НАС НА НАВЧАННЯ!!!
+38 (044) 374-50-21
+38 (044) 374-50-20

<-- -->
Прочитано: 590 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*