Святитель Григорій, єпископ Акрагантійський, народився на острові Сицилія, в селищі Преторія, недалеко від міста Акраганта, у благочестивій християнській родині. Володіючи рідкісними здібностями, хлопчик у 12-річному віці був поставлений у клірики і прослужив при Акрагантійській церкві 10 років. Одного разу юнакові з’явився Ангел Господній і сказав, що Бог благословив його намір відвідати Єрусалим.
Святитель Амфілохій, єпископ Іконійський, народився в Кесарії Каппадокійській. Він був двоюрідним братом святого Григорія Богослова і близьким другом святого Василія Великого. Святий Амфілохій був їхнім учнем, послідовником і однодумцем.
Святий мученик Платон, брат святого мученика Антіоха лікаря (пам’ять 29 липня), народився в місті Анкірі в Галатії в благочестивій сім’ї. Ще юнаком він залишив дім і ходив містами, натхненно проповідуючи Слово Боже язичникам. Павло дивував слухачів переконливістю і красою своїх промов, глибоким знанням еллінської вченості.
Святий мученик Роман був дияконом храму Кесарії Палестинської. Під час одного із гонінь на християн він переселився до Антіохії. Там святий зміцнював християн у вірі своїм прикладом і гарячою проповіддю.
Святий апостол Филип, уродженець галілейського міста Віфсаїда, був глибоким знавцем Священного Писання і, правильно розуміючи смисл старозавітних пророцтв, очікував приходу Месії. За закликом Спасителя (Ін. 1:43) він пішов за Ним. Про апостола Филипа кілька разів згадано у Святому Євангелії: він привів до Христа апостола Нафанаїла (Ін. 1:46); його Господь запитав, скільки треба грошей для купівлі … читати далі »
Святі Антонін пресвітер, Никифор і Герман постраждали за імператора Максиміана Галерія. Антонін був старцем, Никифор був юнаком, а Герман був середнього віку. Вони були схоплені правителем Палестинської області Фірміліаном, який змушував принести їх жертву ідолам. Святі відмовлялися виконати це і сповідували Христа. За це вони були відведені до головного міста Палестини Кесарії і там обезголовлені.
Великий учитель Церкви Христової святитель Іоанн Златоуст народився в Антіохії близько 347 року в сім’ї воєначальника Секунда. Мати святого Іоанна, Анфуса, котра залишилася в двадцять років вдовою, віддала всі сили на виховання сина в християнському благочесті. Юнак навчався у кращих філософів і риторів та отримав хорошу світську освіту. Вивчаючи еллінську мудрість, майбутній святитель уникав розкоші … читати далі »
Єпископ Акепсим очолював християнську Церкву в перському місті Наессоні. Паства палко любила святителя за його подвижницьке життя і невтомні пастирські труди.
Місто Лідда (Лод) є батьківщиною великомученика Георгія Побідоносця. Тут був будинок його матері, тут пройшло дитинство. Святий великомученик Георгій був римським воїном, постраждав у Нікомідії на початку IV століття в часи правління імператора Діоклетіана. Його мощі християни перенесли на батьківщину, до Лідди, і тут він був похований.
Преподобний Маркіан жив у IV столітті. Пішовши в пустелю неподалік міста Кір, він багато років провів на самоті, у невпинних молитвах і суворому пості. Збудувавши собі малу келію, він зачинився в ній і ніколи не запалював свічки, коли ночами звершував молитовне правило за Псалтиррю, бо Господь освітлював келію Божественним світлом. Через деякий час преподобний прийняв … читати далі »