Учні ПЦПМ на IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі приходських хорів «Пентікостія»

Вже четвертий рік поспіль у Києві, в День Святого Духа, з благословення Предстоятеля Української Православної  Церкви Блаженнішого Митрополита  Київського і всієї України Володимира відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс приходських хорів «Пентікостія»  (грецькою мовою – П’ятидесятниця).

9 червня у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» зібрались 13 церковних хорів з Київської, Одеської, Волинської, Овруцької та Кіровоградської єпархій.

До складу журі фестивалю входили Народна артистка України Ніна Матвієнко, регент архієрейського хору КДАіС архімандрит Роман (Підлубняк), а також відомі в Україні фахівці в царині церковного співу протодиякон Дмитро Болгарський, Олександр Одинець та Олена Соловей.

Фінальний гала-концерт відвідали також вікарії Київської Митрополії митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Бородянський Варсонофій та голова Інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

Особливістю цьогорічного фестивалю було й те, що в ході цього духовно-мистецького дійства реалізовується благодійний проект зі збору коштів для дітей – підопічних спеціалізованого дитячого будинку                 ім. М. Городецького, що у місті Ворзель Київської області – з благословення митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра саме на потреби цього закладу будуть спрямовані зібрані кошти.

Метою проведення фестивалю було знайомство з духовною православною музикою різних епох, різних композиторів; стимулювання покращення хорового приходського співу; обмін досвідом.

«У молитві «Царю Небесний» ми молимось до Духа Святого словами «Прийди і вселися в нас». Отож нехай благодать Духа Святого буде із усіма нами, щоб ми плекали ці таланти, яким обдаровує нас Господь»,  – сказав, звертаючись до присутніх митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

<-- -->
Прочитано: 939 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*