Архів рубрики "Житія Святих"
Prepodobnyy-Ahapit-Pecherskyy-likar-bezmezdnyy-v-Blyzhnikh-pecherakh_1

Преподобний Агапіт, дізнавшись про те, які дива і зцілення звершує засновник святої Печерської обителі, преподобний Антоній, прийшов до нього, шукаючи душевного зцілення через постриг в святий чернечий чин, і отримав його. Крім того, Господь дарував йому дар своєю молитвою зцілювати інших. Але, приховуючи дар, даний його молитві, він подавав хворим братіям монастиря і всім, хто … читати далі »

Muchenyk-Iustyn-Filosof

Святий мученик Іустин Філософ народився в давньому самарійському місті Сихемі. Його батьки, греки, були язичниками. Святий з дитинства відрізнявся глибоким розумом, любов’ю до наук і палким прагненням до пізнання Істини. Він досконало вивчив різні напрями грецької філософії: стоїків, перипатетиків, піфагорійців, платоників, і переконався, що жодне із цих язичницьких учень не відкриває шляху до пізнання Істинного … читати далі »

Muchenyk-YErmiy-Komanskyy_1

Святий мученик Єрмій постраждав за Христа у місті Комани під час гонінь за імператора Антоніна Пія (138–161). Правитель Севастіан, котрий прибув до Каппадокії для виконання наказу про переслідування християн, запропонував святому принести жертву язичницьким богам, обіцяючи за це почесті й милість імператора. Але убілений сивиною воїн мужньо сповідав свою віру у Христа. Після довгих переконань … читати далі »

Apostol-vid-semydesiaty-YErm

Апостол від сімдесяти Єрм був римським громадянином, але за походженням греком. Він жив наприкінці І століття і був єпископом у Филипополі Фракійському. Про нього згадує апостол Павло у Посланні до Римлян (Рим. 16:14). Єрм є автором книги «Пастир», написати яку його спонукали одкровення з неба. У самому «Пастирі» про його автора повідомляється, що він жив … читати далі »

Pamiat-Druhoho-Vselenskoho-Soboru

Другий Вселенський Собор відбувся 381 року і довершив перемогу православ’я, здобуту 325 року на Першому Вселенському Соборі. У важкі роки, що минули після прийняття Нікейського Символу віри, аріанська єресь дала нові пагони. Македоній під виглядом боротьби з єрессю савелліанів, які навчали про злиття іпостасі Отця і Сина, став вживати слово «подобосущний» стосовно Сина до Отця. … читати далі »

Muchenyk-Vasylisk_2

Святий мученик Василіск був племінником святого мученика Феодора Тирона (пам’ять 17 лютого) і постраждав з його братами Євтропієм і Клеоником під час гоніння на християн імператора Максиміана Галерія (305–311). Святі мученики Клеоник і Євтропій були розіп’яті на хрестах (пам’ять їхня 3 березня), а мученика Василіска відправили до Команів, де він перебував у в’язниці.

Voznesinnia-Hospodnie_1

Вознесіння Господнє — це одне із дванадцяти свят, присвячених ключовим подіям євангельської історії. Воно є перехідним святом: його дата залежить від дати святкування Великодня. Вознесіння завжди святкується в четвер шостого тижня (седмиці), на сороковий день після Великодня. Воно належить до так званих господських свят, тобто тих, які стосуються Господа Іісуса Христа. У цей день ми … читати далі »

Sviashchennomuchenyk-Oleksandr-iepyskop-YErusalymskyy_1

Святий священномученик Олександр, котрий доблесно подвизався і постраждав за віру Христову, був одним із численних учнів, яких славнозвісний учитель Церкви III століття Климент Александрійський збирав біля себе в Александрії, і перебував у тісній дружбі з Орігеном. На початку III століття святий Олександр був поставлений єпископом у Флавії, в Каппадокії. Під час гоніння Септимія Севера за … читати далі »

Prepodobnyy-Feodor-Osviashchennyy-uchen-prepodobnoho-Pakhomiia-Velykoho_1

Преподобний Феодор Освященний був учнем преподобного Пахомія Великого (пам’ять 15/28 травня). Названий він «освященний» тому, що першим у своїй обителі був висвячений на священника. Народився він близько 316 року в Єгипті і був сином багатих батьків. Рано з’явилося в преподобному прагнення до чернечого життя, і у віці чотирнадцяти років він таємно пішов із рідної домівки … читати далі »

Prepodobnyy-Pakhomiy-Velykyy_2

Преподобний Пахомій Великий поряд з Антонієм Великим (пам’ять 30 січня), Макарієм Великим (пам’ять 1 лютого) і Євфимієм Великим (пам’ять 2 лютого) є стовпом пустельножительства і засновником чернечого спільножительства в Єгипті. Народився преподобний Пахомій у III столітті у Фиваїді (Верхній Єгипет) від батьків язичників і здобув хорошу світську освіту. З юності він мав задатки доброго норову, … читати далі »