Архів рубрики "Житія Святих"
Prepodobnyy-Ioann-iepyskop-Hotfskyy

Преподобний Іоанн, єпископ Готфський, жив у VIII столітті. Майбутній святитель походив із Тавроскіфії (в Криму) та був сином благочестивих батьків Льва і Фотини. Іоанн з дитинства був присвячений на служіння Богу, тому що народився за старанною молитвою своїх батьків, і з юності подвизався в чернецтві.

p1ecnef9rc7d1hutcql1811ssc5

Блаженний Давид народився на Сході, як зоря богосвітла, цілий світ осяяв. З дитячих років, повстримністю пристрасті тілесні умертвивши, ангелом у тілі себе показав. Намет поставив під мигдалевим деревом, усіх, що до нього приходили, як птах доброголосий, корисними словами звеселяв. Мав же розум свій завжди у височінь божественну спрямований, тому й чудесною співдією збагатився, і став … читати далі »

Muchenyk-Alban-Brytanskyy

Мученик Албан Британський (Веруламський), за переданням, постраждав близько 209 року в місті Веруламій. З IX століття це місто називається Сент-Олбанс, на честь святого. Нині це північне передмістя Лондона. Згідно з відомостями, наведеними Бедою Вельмишановним, мученик Албан постраждав під час гоніння Діоклітіана; інші джерела відносять його мучеництво до часу правління Септимія Севера. Розповідь про мучеництво святого … читати далі »

Cviashchennomuchenyk-YEvseviy-iepyskop-Samosatskyy

Священномученик Євсевій, єпископ Самосатський, твердо стояв за православне сповідання, утверджене на Першому Вселенському Соборі в Нікеї в 325 році, за що зазнавав переслідувань від аріан, які неодноразово позбавляли його кафедри та виганяли на заслання. Імператор Констанцій (337–361), покровитель аріан, дізнавшись про те, що у святителя Євсевія зберігається соборний акт про обрання на Аніохійську кафедру православного … читати далі »