Архів рубрики "Ікони Пресвятої Богородиці"
p1d5c500461ggq1qt91b2h1t5q18264

Назва святого образа Божої Матері «Помічниця в пологах» говорить сама за себе. Свята Церква радить вагітним молитися перед цією іконою про щасливі пологи. Відомо багато випадків, коли породіллям, які молилися перед цією іконою, вдалося щасливо народити, навіть попри невтішні лікарські прогнози. Більше того, є немало свідчень, коли навіть безплідним жінкам після старанних та слізних молитов … читати далі »

Boianska-ikona-Bozhoi-Materi

Боянська ікона Божої Матері була написана в 1991 році для церкви на честь різдва Пресвятої Богородиці в селі Бояни Новоселицького району Чернівецької області. Парафіяни цього храму полюбили її відразу і з задоволенням молилися перед нею простим своїм серцем, пізнаючи через ікону дієву Божу благодать. Одного разу під час богослужіння на честь святителя Миколая Мирлікійського ікона … читати далі »

Sviatohirska-Zymnenska-ikona-Bozhoi-Materi

Зимненська чудотворна ікона Божої Матері є найбільшою святинею Зимненського Святогірського Успенського монастиря. Вона є однією із найдавніших пам’яток православ’я і свідком доленосних та знакових історичних подій.

p1asmjbeb91s8h1ki9rb108m1b5n3

Існує чимало ікон з зображенням Софії, Премудрості Божої. Усі вони виражають одну головну думку. Під Премудрістю, або Софією, мається на увазі Син Божий, що пов’язано з ІХ главою книги Притч Соломонових, де сказано: «Премудрость созда Себе дом и утверди столпов седмь». У цих словах міститься вказівка на Христа, Сина Божого, Який в Посланнях апостольських названий … читати далі »

Kyievo-Bratska-ikona-Bozhoi-Materi_4

Чудотворна Києво-Братська ікона Божої Матері була явлена 1654 року і спочатку була місцевою в Борисоглібській церкві міста Вишгорода поблизу Києва. У 1662 році, під час війни з Польщею (1659–1667 рр.), місту було завдано великої шкоди з боку кримських татар, які воювали в союзі з поляками. Храм святих страстотерпців Бориса і Гліба був розорений та спаплюжений … читати далі »

p1aooalvbl1ik012ok1tip1nsd1gcl3

Ікона була явлена чудесним чином 1631 року під час заснування чоловічого Кутеїнського Свято-Богоявленського монастиря поблизу міста Орші (Білорусія) на березі річки Кутеїнки. Вважається Небесною заступницею цієї обителі. Є безліч свідчень конкретної допомоги після молитов до Божої Матері перед Оршанською іконою, зокрема, таку допомогу отримував преподобномученик Афанасій Брестський.

p1as1r8jal14g21vv14u7c34ph4

Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці в Константинопольському Влахернському храмі відбулося в часи правління імператора Аркадія (395–408 рр.). До того велика святиня, ввірена апостолу Фомі Самою Божою Матір’ю, після Її Успіння спадкоємно зберігалася в Єрусалимі у благочестивих християн.

podol_ikona_big_0

У Свято-Успенському архієрейському соборі міста Житомира знаходиться чудотворний образ Подільської Божої Матері. Писана ікона на дошці, з темним фоном, розмірами у висоту 1 метр 6 сантиметрів та в ширину 72,2 сантиметрів. Живопис на ній древня, візантійська.

Hruzynska-ikona-Bozhoi-Materi

Коли 1622 року перський шах Аббас підкорив Грузію, багато християнських святинь були викрадені, відвезені до Персії і продані руським купцям, які перебували тоді у цій країні. Так Грузинська ікона Божої Матері, прикрашена сріблом і золотом, потрапила до купця на ім’я Стефан, який зберігав її з глибокою шаною і благоговінням.

Tolzka-ikona-Bozhoi-Materi

Толзька ікона Божої Матері зʼявилася 8 серпня 1314 року єпископу Ярославському Прохору, у схимі Трифону. Обʼїжджаючи єпархію, архієрей опинився в білозерському краї і вирушив звідти вниз по річках Шексні і Волзі до Ярославля. Коли настала ніч, було зроблено зупинку за сім верст від Ярославля, на правому березі Волги навпроти впадіння в неї річки Толги. Опівночі, … читати далі »