Архів рубрики "Ікони Пресвятої Богородиці"
korsunska-e1508510684475

Образ Богоматері, що тепер називається «Корсунська-Шпилівська», написаний у XVIII-у столітті на листі білого заліза. Ікона була власністю однієї селянської сім’ї села Романівка Сумського повіту. В сім’ї була дівчинка сліпа від народження, яка відчувала себе зайвою. З неї постійно глузували інші члени сім’ї. Їй було боляче за свою неповноцінність і вона просила, щоб і їй давали … читати далі »

Arapetska-ikona-Bozhoi-Materi

Арапетський, або Аравійський, образ Богородиці є однією із найдавніших ікон. Нічого не відомо ні про час, ні про місце його явлення. Одні вважають, що ікона була явлена і прославилася на початку IV століття. Згідно з іншими джерелами святиня з’явилася у І столітті, коли апостол Фома проповідував Євангеліє в Індії.

IMG_1360

Касперівська чудотворна ікона Божої Матері є великою святинею міст Херсона та Одеси, де вона перебуває близько шести місяців на рік. Дні принесення її до Одеси (1 жовтня) і відходу її — в четвертий день Пасхи — стали великими церковними урочистостями. Вигляд цієї невеликої ікони, написаної олійними фарбами на полотні, наклеєному на дошку, справляє сильне враження. … читати далі »

p1auhkoqmi1h0pcl1kn31q9s1ih54

В основу свята лягла подія з візантійської історії. Подія ця відображена в грецьких агіографічних джерелах, зокрема, в житії константинопольського юродивого Андрія, але у візантійському богослужінні вона слідів не залишила. Візантія свята Покрови не знала. Свято Покрови Пресвятої Богородиці утвердилося на Русі в середині XII ст., за благовірного князя Андрія Боголюбського, який княжив у Володимирі і … читати далі »

Horbanivska-ikona-Bozhoi-Materi

Горбанівська чудотворна ікона є однією із найвідоміших святинь Полтавщини. Окремі вчені виводять історію святині аж Корсунської ікони, принесеної із Корсуня до Києва Володимиром у 988 році. Нинішня святиня, імовірно, є копією того зображення.

Brailivska-ikona-Bozhoi-Materi-scaled

Чудотворна Браїлівська Ченстоховська ікона Божої Матері перебуває в Браїлівському жіночому монастирі на честь Святої Трійці у селищі Браїлів Вінницької області. За переданням, ікона була пожертвувана браїлівським підсудком Михайлом Кропивницьким до заснованого ним 1635 року у Вінниці Благовіщенського монастиря. В 1672 році під час взяття Поділля турки обложили містечко Браїлів. Халіл-Паша, забираючи всі коштовності, розграбував і … читати далі »

p1d5c500461ggq1qt91b2h1t5q18264

Назва святого образа Божої Матері «Помічниця в пологах» говорить сама за себе. Свята Церква радить вагітним молитися перед цією іконою про щасливі пологи. Відомо багато випадків, коли породіллям, які молилися перед цією іконою, вдалося щасливо народити, навіть попри невтішні лікарські прогнози. Більше того, є немало свідчень, коли навіть безплідним жінкам після старанних та слізних молитов … читати далі »

Boianska-ikona-Bozhoi-Materi

Боянська ікона Божої Матері була написана в 1991 році для церкви на честь різдва Пресвятої Богородиці в селі Бояни Новоселицького району Чернівецької області. Парафіяни цього храму полюбили її відразу і з задоволенням молилися перед нею простим своїм серцем, пізнаючи через ікону дієву Божу благодать. Одного разу під час богослужіння на честь святителя Миколая Мирлікійського ікона … читати далі »

Sviatohirska-Zymnenska-ikona-Bozhoi-Materi

Зимненська чудотворна ікона Божої Матері є найбільшою святинею Зимненського Святогірського Успенського монастиря. Вона є однією із найдавніших пам’яток православ’я і свідком доленосних та знакових історичних подій.

p1asmjbeb91s8h1ki9rb108m1b5n3

Існує чимало ікон з зображенням Софії, Премудрості Божої. Усі вони виражають одну головну думку. Під Премудрістю, або Софією, мається на увазі Син Божий, що пов’язано з ІХ главою книги Притч Соломонових, де сказано: «Премудрость созда Себе дом и утверди столпов седмь». У цих словах міститься вказівка на Христа, Сина Божого, Який в Посланнях апостольських названий … читати далі »