Ось і настав Великий піст – весна для душі, найважливіший, найдревніший і найблагодатніший з усіх багатоденних постів Церкви… Кожен християнин розпочинає непростий шлях вдосконалення та збагачення власної душі, боротьби з гріхом та пороками.
1 березня 2015 року в першу неділю посту ми соборно вшановували свято Торжества Православ’я, яке зміцнює нас у вірі та надихає на духовні подвиги.
За традицією у галереї «Соборна», Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, у цей день відбулося відкриття Всеукраїнської виставки Православних ікон, учасниками якої стали:
‒ відділення іконопису Православного центру прикладних мистецтв ім. прп. Іоана Дамаскіна (Голосіївський монастир);
‒ іконописна школа-майстерня при Харківській духовній семінарії;
‒ іконописне відділення Полтавської місіонерської духовної семінарії;
‒ майстерня-школа іконопису «Ассіс» (м. Вінниця);
‒ Криворізька єпархіальна іконописна школа ім. прп. Андрія Рубльова;
‒ іконописна студія «Соборна» (Кафедральний собор УПЦ).
У святковому заході взяв участь Голова Парафіяльної ради Кафедрального собору єпископ Бородянський ВАРСОНОФІЙ. Владика передав усім учасникам і гостям благословіння Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, бажаючи миру та збереження православних традицій.
Традиційно у неділю Торжества Православ’я в рамках відкриття виставки відбувся щорічний концерт столичних хорових колективів, в якому брали участь провідні церковні хори Київської єпархії, у т. ч. хор юнаків Православного центру прикладних мистецтв ім. прп. Іоана Дамаскіна, а також хори Свято-Вознесенського храму, Свято-Ольгинського та Свято-Троїцького соборів, хор храму прп. Сергія Радонезького.
У вдячність за труди та внесок у розвиток церковного мистецтва єпископ ВАРСОНОФІЙ вручив учасникам виставки та хоровим колективам пам’ятні подяки.
Всі присутні на Всеукраїнській виставці ікон змогли долучитися до споконвічних християнських традицій нашого народу, а підготовлений концерт допоміг налаштуватися на покаяння і молитву та створив світлий великопісний настрій.