14 червня 2015 року учні Православного центру здійснили поїздку до замку-музею Радомисль.
«Замок-музей Радомисль» – перлина стародавнього королівського шляху, що з’єднував вісім європейських країн – Іспанію, Францію, Нідерланди, Німеччину, Польщу, Литву, Білорусь і Україну. Замок-музей розташований за 86 км від Києва, у Житомирській області, в центрі міста Радомишль.
Піднявшись по сходинках замковою вежею, відкривається неповторний пейзаж – розкішний парк, водоспади і острівці, з’єднані між собою кам’яними містками. Зачаровує своєю красою колекція кам’яних скульптур 18-19 ст. та єдиний в Україні монумент, що «пливе» по річці, на честь архімандрита Києво-Печерської Лаври, засновника Радомишльської папірні – Єлисея Плетенецького.
В цьому величному архітектурному комплексі відкрито перший у світі музей української домашньої ікони, в якому представлено 5000 домашніх ікон 16-20 ст. з усіх регіонів України. Серед експонатів – роботи народних і професійних іконописців, багатометрові домашні іконостаси, гуцульські складні і козацькі ковчеги, ікони вирізані з дерева, відлиті з металу, вишиті, написані на склі.
Ікона відіграє своєрідну роль духовного посередника між світом земним і світом небесним. Вона споконвіку була для людей символом і засобом Богопізнання. Створивши людину за Своїм образом і подобою, Господь тим самим виділив її з усього Свого творіння. І в цьому сенсі можна стверджувати, що людина ‒ це теж ікона Божа. Вірніше, вона покликана стати такою. Оскільки, переважна більшість з нас, має схожість тільки зовнішню.
Неможливо змінити свій внутрішній світ без живого спілкування з Творцем. Дивлячись на святі образи, ми, з одного боку, усвідомлюємо глибину свого духовного падіння, з іншого ‒ їх, одночасно, строгі та добрі погляди дарують нам надію на порятунок і допомагають боротися з собою.
Тому, ікона ‒ це потреба людської природи, її об’єктивна необхідність. Дивлячись на них, вони нагадують нам про тлінність нашого земного буття і про необхідність піклування про своє місце у вічності. Для віруючих православних християн вони допомагають осягати духовну науку, а для початківців ‒ бути азбукою віри.
Фото з екскурсії:
Блаженніший Митрополит Онуфрій висловив співчуття Предстоятелю Грузинської Православної Церкви | <-- | --> | КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з афонськими монахами |