Сьогодні, 26 лютого 2020 року, в столиці Йорданії Аммані відбулася Нарада Предстоятелів та делегацій різних Помісних Православних Церков, в якій взяв участь Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Метою зборів було відновлення діалогу та сприяння єдності у рамках православного спілкування. Після завершення зібрання Предстоятелі та делегати виступили з заявою, яку опубліковано на офіційній сторінці у фейсбук Jerusalem-Patriarchate, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
«26 лютого 2020 року в Аммані (Йорданія) відбулася зустріч Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков, основна мета якої — єдність та примирення у Святому Православ’ї. Учасники зустрічі відзначили турботу Єрусалимського Патріархату щодо запобігання неминучої небезпеки розколу в рамках нашого Православного спілкування», — йдеться у комюніке.
Зазначається, що учасники Наради «висловили подяку Його Величності Королю Йорданії Абдаллі II, Королю Хашимітського Королівства та народу Йорданії за сприяння в проведенні цих зборів в їх столиці, Аммані, відзначивши видатну роботу Його Величності по сприянню покращення міжконфесійного діалогу на міжнародному рівні.
Учасники також подякували Єрусалимському Патріархату і Його Блаженнішому Патріарху Феофілу за усі невтомні зусилля, спрямовані на те, щоб прокласти шлях до діалогу і об’єднати братів в дорогоцінному дусі єдності, зазначивши, що світло, яке виходить з Єрусалима свідчить про те, що Святий Град постійно проголошує свій багатоконфесійний і багатокультурний характер, радіючи своєму існуванню як теплому будинку для трьох авраамічних конфесій — християнства, іудаїзму та ісламу».
Окрім того, «делегації заявили, що ці збори покликані зміцнити братерські зв’язки між братами і їх Церквами, сприяти зв’язкам миру у Христі серед них, виступати за єдність Православних Церков і відновити діалог в молитовній надії на примирення там, де були розбіжності.
В атмосфері братської любові присутні на зустрічі погодилися з тим, що рішення, що стосуються питань православного значення, включаючи надання автокефалії окремим Церквам, повинні бути остаточно оформлені в дусі всеправославного діалогу і єдності, а також всеправославного консенсусу».
«Щодо поточної церковної ситуації в Україні учасники також визнали, що всеправославний діалог необхідний для зцілення і примирення.
Щодо питання про Північну Македонію делегації заявили, що це питання має бути вирішене шляхом діалогу в рамках Сербської Православної Церкви і при загальноправославній підтримці.
Що стосується Чорногорії, то делегації, що брали участь у зустрічі, настійливо закликали відповідні органи влади поважати і відстоювати основоположне право власності на майно, включаючи власність Церкви», — повідомляється в документі.
Насамкінець «делегації погодилися з тим, що їм слід зібратися як братам, переважно до кінця цього року, з тим щоб зміцнити узи спілкування за допомогою молитви і діалогу. Учасники сподіваються, що Його Святість Вселенський Патріарх Варфоломій з відомим почесним старшинством (πρεσβεια τιμήs) приєднається до цього діалогу разом з іншими братами-предстоятелями.
Делегації прийняли заклик свого брата Патріарха Феофіла III провести молитву за мир, за припинення війни, хвороб і страждань, за всіх християн, а також за єдність Православної Церкви. Ця молитва має відбутися в Материнській Церкві, Храмі Воскресіння Христового (Гробу Господнього) в Єрусалимі, перед Гробницею Христа, з якою Він воскрес і сповіщає мир усьому світові».
Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви