Вчитися йти за Христом без духовного наставника, ніби йти навпомацки, — важко й небезпечно. Але важливо пам’ятати, що завжди потрібно керуватися Святим Письмом.
Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує роздуми керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського та Броварського Антонія над богословськими темами Апостольських Послань. У черговому випуску владика Антоній пояснює слова апостола Павла з Другого послання до Тимофія.
https://youtu.be/y3oPHHyqzug
Друге послання апостола Павла до Тимофія, 3: 12:
Усі, хто бажають жити побожно у Христі Іісусі, будуть переслідувані.
Слухаючи апостола Павла, який у посланні до Тимофія (2 Тим. 3: 10-15) перераховує все пережите ним і надихає молодшого свого співробітника наслідувати його приклад, не будемо дивуватися тому, що злі люди і ті, хто обманюють, процвітають у злі. Це часто викликає подив у тих, хто ще вважає, що Бог повинен відразу ж, в одну мить покарати тих, хто явно грішить. Але так не буває, і слава Богу.
Господь не хоче, щоб тільки страх покарання керував людиною. Так, він існує, як існує і покарання, але не страх повинен панувати над свідомістю людей, тим більше віруючих, а довіра своєму Творцеві і Промислителю. І не варто дивуватися, що «усі, хто хоче жити побожно у Христі Іісусі, будуть переслідувані». Інакше не може бути, тому що світ не прийняв Христа, світ у злі лежить. Наше завдання – стати тим малим стадом, увійти до когорти тих, хто керується заповідями Спасителя і виконує волю Його, щоб жити з Христом і в цім віці, і в майбутньому.
Але цього потрібно вчитися, що завжди є важким, коли немає наставників. Навпомацки йти небезпечно. Та й послання це – до Тимофія – апостол Павел писав з уз, коли вже не залишалося надії на його повернення з римської в’язниці. Поки міг, апостол Павел керував Тимофієм, але згодом, реально оцінюючи обстановку, апостол звертає увагу на те, що може керувати і Тимофієм, і всіма нами – а саме – Святе Письмо.
Це не означає, що духовне керівництво не потрібне, але якщо немає його, то потрібно читати ті ж послання апостола Павла та інших апостолів і все книги Нового Заповіту. Читати вдумливо, перевіряючи прочитаним всі свої думки, почуття, вчинки, все життя, каючись і прагнучи жити так, як заповідано. І тоді ці знання зроблять мудрішими «на спасіння вірою в Христа Іісуса» (2 Тим. 3:15).
Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви