Якщо зробив хибний крок, а зокрема займався чаклунством або звертався до чаклунів, то треба неодмінно покаятися, треба бути рішучим. І Бог простить.
2 жовтня 2021 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов двадцять дев’ятий випуск нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Предстоятель нагадав, що чаклунство є великим гріхом.
За словами Архіпастиря, люди, які борються проти добра свідомо, називаються чаклунами та користуються силою демонів.
Блаженніший владика пригадав повчальний приклад із життя одного монастиря.
Якось до монастиря прийшов чаклун, який за своє життя зробив людям багато зла. Він звернувся до ігумена, розповів про все своє злодіяння та щиро покаявся.
«Ігумен сповідав його та дав наступну епітимію: чаклун мав стояти щодня з ранку до вечора коло монастиря та кожному вклонятися й говорити: “Я впав у блуд. Помоліться за мене, грішного блудника!”, – розповів владика. – Чаклун так робив протягом півроку. Потім він важко захворів і помер. Братія 40 днів молилася за нього, щоб Бог простив йому гріхи. На 40-й день братія вирішила влаштувати поминальну трапезу для всіх, хто молився за того чаклуна. А монастир той розташовується на березі моря, тому братія вирішили наловити риби для трапези. Вони пішли витягати сітки та побачили недалеко в морі щось схоже на обрубок дерева… Але виявилося, що то була велика риба, вагою 34 кг. Причому така риба є глибоководною… Та риба плавала прямо на поверхні води, а в зубах у неї був живий восьминіг. Братія влаштувала поминальну трапезу та подякувала Богу за те, що Він показав через таке диво, що прийняв покаяння чаклуна».
Як закликав Його Блаженство, якщо зробив хибний крок, а зокрема займався чаклунством або звертався до чаклунів, то треба неодмінно покаятися. Причому, треба бути рішучим.
«Коли ми тільки хочемо згрішити, то диявол нам каже: “Не бійся, потім покаєшся, все буде добре”. А коли згрішимо, то запевняє нас: “Не кайся, бо всі дізнаються…”. Та якщо вже звершили гріх, не треба стидатися, не треба соромитися нікого, треба йти до священика й каятися у грісі, – і Бог простить. Бог не прощає тільки ті гріхи, в яких ми не хочемо каятися. Якщо людина хоче каятись, то через покаяння говорить, що хоче бути з Богом, хоче жити в Божественній любові, – і Господь обов’язково таку людину зігріває і прощає», – підсумував Митрополит Онуфрій.
Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви
Предстоятель очолив всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста у Києво-Печерській лаврі | <-- | --> | Три питання Предстоятелю про спасіння |