Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів у проповіді в день пам’яті свт. Миколая Чудотворця, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Предстоятель нагадав житіє і подвиг свт. Миколая Чудотворця, який свято зберігав чистоту Православної віри та віддано допомагав нужденним.
Його Блаженство пригадав дивний випадок, пов’язаний зі святителем. Це диво сталось у 1950-і роки з Зоєю з Куйбишевого (нині м. Самара).
За словами Блаженнішого владики, якось молодь влаштувала вечорниці в одній із хатин. Усі веселились і танцювали, а дівчині Зої не вистачило партнера. Вона жартома підійшла у святий кут, взяла ікону свт. Миколая і почала з нею танцювати.
«Але щойно вона стала кружляти, як раптом зупинилась і скам’яніла, — продовжив розповідати владика. — Друзі почали підтрунювати над нею, та зрушити з місця ніхто її не міг. Тоді стало зрозуміло: щось трапилося неймовірне. Викликали міліцію, представників влади… Але навіть трактором не могли її зрушити з місця. Присутні прийшли у відчай. Тоді хтось порадив звернутися до благочестивого старця. Запросили монаха, він підійшов до дівчини, перехрестив, узяв ікону з її рук і звів із місця».
За атеїстичних радянських часів людей, пов’язаних із дивом Божим, клали до психіатричної лікарні. Поклали до психлікарні і Зою.
«Після дива вона дуже журилась і каялася у своїх гріхах. І в лікарні вона завершила свій земний шлях — у покаянні, сльозах і молитві», — завершив історію владика.
Митрополит Онуфрій зауважив, що й сьогодні святитель Миколай Чудотворець продовжує допомагати всім людям.
Віруючим людям, як відзначив Предстоятель, святитель допомагає, щоб вони краще пізнали Бога. «А тим людям, які ще не знають Бога, або перебувають у сумнівах, або не ходять до церкви, він допомагає, щоб через це вони пізнали Істину і стали чадами вічного спасіння», — додав він.
«Нехай Господь молитвами свт. Миколая допомагає нам берегти чистоту Святої Православної віри… Вона дає нам надію — навіть якщо ми дуже грішні — на те, що ми можемо примиритися з Богом. Ми повинні прагнути наслідувати свт. Миколая. Звісно, ми не можемо робити так і стільки добра, як робив святитель, але маємо старатися простягати свою руку і немічному, і хворому, і старому, і сироті, і вдовиці, щоб добрими справами прикрашати свою душу», — підсумував владика.
Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви