У своїй проповіді у Неділю 21-шу після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів, які є плоди зернят Божого слова і що необхідно людині для того, щоб постійно їх приносити. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Пояснюючи сьогоднішнє євангельське читання, у якому містилася оповідь Притчі про сіяча (Лк. 8, 5-15), Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув особливу увагу на два місця з цієї притчі.
За словами Архіпастиря, слова Спасителя про насіння, яке впало поміж тернів і не приносить плода (Лк. 8, 7), можна віднести до багатьох із нас.
“Ми приймаємо слово Боже. І воно нас вчить, що треба робити, проте ми не поспішаємо це робити. Ми його приймаємо, погоджуємося з ним, але кажемо: сьогодні не буду ще молитися, сьогодні не піду ще в храм, піду займатися своїми справами, на полювання, ловити рибу, спортом займатимуся, або до друзів піду, або посплю…” – навів приклад Блаженніший владика.
Як зауважив Першосвятитель, на “пізніше” відкладають не лише молитву, а і піст, і інші добрі справи. І це “пізніше” настільки відкладається, що буває і так, що людина вже доходить до межі смерті, а це “пізніше” ще не настало для неї. Тому коли людина приймає у себе слово Боже, то повинна і докладати зусиль, щоб його зберегти.
“Одну неділю проспав службу – на наступну піди. Один день не помолився, не вийшло – наступного дня вставай на молитву і молися”, – пояснив Його Блаженство.
Також Предстоятель звернув особливу увагу і на слова Спасителя про насіння, яке упало на добру землю (Лк. 8, 8), тобто на добре і чисте серце.
“Для того, щоб насіння приносило плід, то людина повинна своє серце очищати від гріха та пристрастей. А гріхи є великі, є середні та, за нашими міркуваннями, є малі, хоча кожен гріх, якщо він не розкаяний, то він є дуже важкий для людини. І ми повинні ці гріхи зі свого серця виганяти покаянням і молитвою, очищати своє серце для слова Божого”, – сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.
Предстоятель також наголосив, що і тій людині, яка має чисте серце і приймає слово Боже, теж необхідно це слово зберігати, адже диявол намагається і таку людину збити з правильної дороги.
“Який плід людина приносить від слова Божого? Плід любові до Бога і до ближнього”, – пояснив Архіпастир і також додав, що приносити цей плід потрібно терпеливо.
“Не зразу ми можемо полюбити Бога, не зразу ми можемо полюбити один одного, але з терпінням, коли себе заставляємо і підкорюємо себе слову Божому, не лише приймаємо його як інформацію, а приймаємо для себе як керівне начало і підпорядкуємося йому, тоді ми і приносимо постійно плоди любові до Бога і до ближнього. А це ті плоди, які людина бере з собою в вічність”, – сказав Його Блаженство.
Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви