Предстоятель розповів про особливості утримання в їжі в період Великого посту

1

У своїй проповіді ввечері, напередодні початку Великого посту, Блаженніший Митрополит Онуфрія нагадав, що правила утримання в їжі прописані в уставі Церкві і, по можливості, їх потрібно дотримуватися. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Людина складається з двох частин: тіла і душі. Постувати повинні, і душа і тіло. Душа – коли ми утримуємо себе від злих помислів, бажань, почуттів. Тіло – утримуючись від певної їжі, від якихось гріховних вчинків», – зазначив Першосвятитель.

Він підкреслив, що устав, в якому встановлені правила посту, був написаний в благодаті Святого Духа, тому християнам важливо його дотримуватися.

«Згідно з церковним уставом, протягом Великого посту риба вкушається тільки два рази: у Вербну неділю та на Благовіщення. Не благословляється м’ясо, молочні продукти, а благословляються овочі, фрукти, злаки», – нагадав Архіпастир.

Він звернув увагу, що пісна їжа є природньою для людини. «Господь дав людині в раю злаки, фрукти, і все, що росло там. Людина не поїдала чужу плоть», – пояснив він. За його словом, тільки тому, що сучасна людина звикла до іншого харчування, їй здається таке харчування складним.

Водночас Блаженніший владика наголосив, що у всьому має бути розумна міра. Кожен має враховувати стан свого здоров’я і якщо має певні проблеми, то порадитися зі священником і сформувати свій раціон.

«Це людина повинна для себе сама визначити, підійти до духівника, пояснити все і тоді отримати благословення на послаблення, – сказав Митрополит Онуфрій. – Однак якщо людина здорова, відносно здорова, то треба себе заставляти поститися. Не можна відразу, якщо десь щось закололо, відразу починати молоко пити. Піст потребує певного подвигу».

Його Блаженство додав, як у церковному уставі прописано постити:

«У суботу та неділю благословляється вкушати їжу з пісною олією, а в останні дні без олії. Така традиція у нас існує вже багато років – ми перший і останній тиждень дотримуємося посту суворо, а в інші – тільки в середу та п’ятницю без олії, а в решту днів з олією. Хоча це не є правилом, а послабленням. Той, хто може звершувати піст по всій строгості уставу, то це ще більше похвально і більше корисно для людини», – підсумував Митрополит Онуфрій.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 781 раз
Поділитися з друзями
Популярні статті:

Отправить комментарий

*