Колоцька ікона Божої Матері

0 коментарів | Обговорити
22.07.2024 | Категорії: Ікони Пресвятої Богородиці

Kolocka
Чудотворна Колоцька ікона Божої Матері з’явилася в 1413 році у вотчині князя Андрія Димитрійовича, за п’ятнадцять верст від міста Можайська, в містечку Колоча Смоленської губернії.

Селянин цього селища на ім’я Лука знайшов святий образ і з благоговінням переніс його до свого дому, де тоді перебував якийсь розслаблений хворий. Почувши про дивовижне явлення ікони Пресвятої Богородиці, хворий з вірою приклався до неї і отримав повне зцілення.

Про це дивовижне зцілення стало відомо в околицях, багато стражденних і хворих стали приходити до чудотворної ікони на поклоніння й отримували від Богородиці благодатну допомогу.

Святий образ було перенесено до Можайська, де його з великою урочистістю зустрічав князь Андрій Дмитрович із великою безліччю народу. Із Можайська ж образ було перенесено до Москви. Там святу ікону зустрів митрополит Фотій з духовенством і безліччю вірян. У той час, як чудотворний образ проносили Москвою, багато хворих зцілювалися від недуг. Пізніше Колоцьку ікону Божої Матері було повернуто до Можайська.

На місці явлення чудотворного образу Лукою, який зібрав завдяки іконі великі кошти, було збудовано церкву на честь Успіння Пресвятої Богородиці, де і було поміщено святу ікону. Але й сам Лука не зміг подолати спокуси великими грошима — для себе він побудував просторі кам’яні хороми й зажив там, як князь, часом навіть б’ючи та грабуючи ловчих князя Андрія Димитрійовича, які полювали з яструбами та соколами в лісах поблизу Колочі. Однак один випадок змусив Луку покаятися у своєму неправедному житті.

Одного разу ловчий князя спіймав величезного злого ведмедя і велів вести його повз двір Луки. Той наказав випустити звіра. Ведмідь кинувся на Луку й покалічив його. Ледве живий, Лука миттєво розкаявся і благав князя Андрія Димитрійовича, який приїхав, з користю розпорядитися своїм надбанням.

Згодом на пожертвування Луки та інших православних вірян князь влаштував на місці явлення чудотворної ікони чоловічий монастир, який отримав найменування Колоцького, або Можайського. У цьому монастирі Лука прийняв чернечий постриг та провів останні дні свого життя в сльозах і покаянні.

Першообраз Колоцької ікони Божої Матері був загублений у сімдесяті роки минулого століття.

У Можайську списки з цієї рідкісної Богородичної ікони можна було побачити лише в церкві святих праведних Іоакима і Анни та в церкві пророка Ілії. Останній був переданий у відроджений Колоцький монастир, який нині є жіночим. У 1993 році монастир було відкрито як подвір’я Спасо-Бородинського монастиря, а в жовтні 1997 році він став самостійним. Влітку 1998 року список чудотворної Колоцької ікони Пресвятої Богородиці замироточив.

Згідно з усним переданням, на місці дивовижного явлення ікони забило цілюще джерело, до якого в день свята відбувається хресний хід. Зараз на цьому місці стоїть дерев’яна каплиця.

На чудотворній іконі по обидва боки від Божої Матері зображено святителя Миколая Чудотворця та пророка Ілії.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 849 раз
Поділитися з друзями
Популярні статті:

Отправить комментарий

*