Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці

0 коментарів | Обговорити
13.09.2024 | Категорії: Ікони Пресвятої Богородиці

p1as1r8jal14g21vv14u7c34ph4

Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці в Константинопольському Влахернському храмі відбулося в часи правління імператора Аркадія (395–408 рр.). До того велика святиня, ввірена апостолу Фомі Самою Божою Матір’ю, після Її Успіння спадкоємно зберігалася в Єрусалимі у благочестивих християн.

Через багато років, за царювання імператора Льва Мудрого (886–911 рр.), від пояса Божої Матері сталося диво зцілення його дружини Зої, яка страждала від нечистого духу. Імператриці було видіння, що вона буде зцілена від недуги, коли на неї буде покладено пояс Матері Божої. Імператор звернувся з проханням до Константинопольського патріарха Євфимія II (пам’ять 5 серпня — грец.). Патріарх зняв печатку і відкрив ковчег, у якому зберігалася святиня. Пояс Матері Божої виявився цілком цілим, не ушкодженим від часу. Патріарх поклав пояс на хвору імператрицю, і вона одразу звільнилася від своєї недуги. Відслужили урочистий подячний молебень Пресвятій Богородиці, а чесний пояс поклали назад до ковчега і запечатали печаткою.

На згадку про чудо, яке сталося, і дворазове покладення чесного пояса було встановлено свято Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці. Частинки святого пояса Богоматері перебувають в Афонському Ватопедському монастирі, у Трірському монастирі і в Грузії.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 663 раз
Поділитися з друзями
Популярні статті:

Отправить комментарий

*