Браїлівська ікона Божої Матері

0 коментарів | Обговорити
10.10.2024 | Категорії: Ікони Пресвятої Богородиці

Brailivska-ikona-Bozhoi-Materi-scaled

Чудотворна Браїлівська Ченстоховська ікона Божої Матері перебуває в Браїлівському жіночому монастирі на честь Святої Трійці у селищі Браїлів Вінницької області. За переданням, ікона була пожертвувана браїлівським підсудком Михайлом Кропивницьким до заснованого ним 1635 року у Вінниці Благовіщенського монастиря.

В 1672 році під час взяття Поділля турки обложили містечко Браїлів. Халіл-Паша, забираючи всі коштовності, розграбував і знищив православний храм в малому містечку. Відтоді зникла особливо шанована в народі ікона Божої Матері.

Але 1887 року в Почаївській лаврі професор Ніжинського історико-філологічного ліцею протоієрей Андрій Хойнацький виявив в одній із лаврських церков образ з написом: «Зображення чудотворної ікони Божої Матері Браїлівської». Зацікавившись цією іконою, він дійшов висновку, що це копія чудотворної ікони, яка колись знаходилася у Браїлові. Тоді ж він повідомив про це ігумені жіночої обителі, і з дозволу лаврського начальства образ був переданий до Браїлівського жіночого монастиря (1/14 червня 1888 року). 1890 року на ікону була покладена срібно-позолочена риза, але в первісному вигляді ікона не збереглася.

Після закриття монастиря в 1932 році ікона була збережена парафіянами. У 1942 році, під час німецько-румунської окупації, святиню повернули до монастиря, який було відкрито.

1962 року обитель вдруге закрили, і після цього відомостей про ікону не було до 1984 року. Тоді одна із парафіянок, яка отримала раніше образ від ігумені Браїлівського монастиря, передала його благочинному храмів Жмеринського округу протоієрею Іоанну Луканову. В його оселі ікона перебувала більше десяти років.

З благословення архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Макарія в 1995 році образ урочистим хресним ходом із Вінниці був перенесений до Браїлівського монастиря і поміщений над Царськими вратами Троїцького собору. Того ж року з благословення архієпископа Вінницького Макарія для ікони зробили дерев’яний кіот, покритий сусальним золотом. Відтоді Божа Матір неодноразово являла чудеса Своєї милості до віруючих людей, які просили у Неї зцілення, духовних сил і допомоги у різних життєвих справах перед Її чудотворним Браїлово-Ченстоховським образом.

Браїлівський образ є однією із найшанованіших святинь Вінницької єпархії. Ця ікона є покровителькою Браїлова, Браїлівської Свято-Троїцької обителі, Вінницького краю та всіх, хто перед чудотворним образом взиває до Божої Матері: «Пресвята Богородице, спаси нас»!

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 637 раз
Поділитися з друзями
Популярні статті:

Отправить комментарий

*