Преподобний Харитон сповідник, єпископ Іконійський

0 коментарів | Обговорити
11.10.2024 | Категорії: Житія Святих

Prepodobnyy-KHaryton-spovidnyk-iepyskop-Ikoniyskyy

Преподобний Харитон сповідник постраждав в Іконії під час одного з гонінь на християн за часів імператорів Галерія (305–311 рр.), Максиміана (305–313 рр.) або Лікінія (311–324 рр.). У сповідницькому подвигу його зміцнював благодатний приклад святої первомучениці Фекли (пам’ять 24 вересня), уродженки його рідного міста, пам’ять якої він особливо глибоко шанував.

Святий Харитон мужньо викрив язичницьких богів і твердо сповідав віру в Єдиного Істинного Бога — Христа Спасителя. Святий сповідник зазнав жорстоких мук, але за Промислом Божим залишився живим. Коли гоніння вщухли, святий був звільнений з ув’язнення і все своє життя присвятив служінню Господу.

Прямуючи до Єрусалима на поклоніння святим місцям, він потрапив до рук розбійників. Вони зв’язали його і кинули в печеру, маючи намір потім убити, а самі поспішили на промисел. В очікуванні смерті святий палко молився, дякував Богові і просив Його вчинити з ним по волі Своїй.

У цей час до печери заповзла змія і стала пити вино із посудини, що стояла там. Тим самим вона отруїла його своєю смертоносною отрутою. Повернувшись до печери, розбійники напилися отруєного вина і всі до одного загинули.

Преподобний Харитон, віддавши подяку Богові, став подвизатися на місці свого дивовижного порятунку. Награбоване розбійниками золото він роздав жебракам і до монастирів, а в розбійницькій печері влаштував церкву. Навколо неї з часом утворився монастир — знаменита в Палестині Фаранська лавра. Преподобний Харитон сам склав суворий устав для своєї обителі.

Прагнучи усамітнення, преподобний пішов далі в пустелю. Але й там він не відкидав тих, хто потребував його духовного керівництва, і заснував ще дві обителі — Єрихонську і Сукійську, іменовану “Старою лаврою”.

Наприкінці життя святий подвизався в печері на горі, поблизу Сукійської обителі, але не залишав керівництва братією всіх трьох заснованих ним обителей. За переданням, преподобний Харитон склав чин чернечого постригу.

Помер преподобний Харитон сповідник у глибокій старості. Він був похований, за його заповітом, у Фаранській обителі, в церкві, побудованій на місці розбійницької печери.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 615 раз
Поділитися з друзями
Популярні статті:

Отправить комментарий

*