Трубчевська ікона Божої Матері є чудотворним образом із Наровчатської Троїце-Сканової обителі.
Перші згадки про ікону доходять до нас з кінця ХVIII століття. Тоді на село Наровчат і найближчі до нього села найшла холера. Охоплені панікою жителі прийшли до ченців із проханням про допомогу. Хресний хід з іконою, яким усе місцеве населення і священники пройшлися Наровчатом, надовго вигнав страшне захворювання. Відтоді ікона стала шануватися в народі як чудотворна. До неї приходили прочани, та й самі ченці забули, що таке хвороби.
Після приходу до влади більшовиків монастир віддали під птахофабрику. Печери підірвали. Від двох кілометрів підземелля залишилися тільки шістсот метрів. Ікону ж віднесли до краєзнавчого музею, де образ стали використовувати як стіл і підставку для квіткових горщиків. Через деякий час ікона опинилася в підсобці музею, де й чекала свого часу. А точніше — 1994 року.
Саме тоді служителі новоствореного монастиря, який на той час став жіночим, виявили в документах згадку про Трубчевську ікону Божої Матері. У музейному ж описі цінностей 1975 року навпроти рядка “Трубчевська ікона Божої Матері” стояв напис: “загублена”. Але стараннями місцевого краєзнавця і журналіста Володимира Афанасійовича Полякова цю ікону було знайдено в запасниках музею. Її відкопала під купою мотлоху директор музею Маргарита Афіногенова.
На іконі було видно лише очі Спасителя і лик Богородиці. Решта була вкрита темно-зеленою цвіллю. Після такого “зберігання” ікону довелося відвозити на реставрацію. Але від цього святий образ не втратив своєї чудотворної сили. Відомий випадок, коли до обителі із Саранська приїхала хвора на туберкульоз жінка. Вона молилася перед Трубчевською іконою Божої Матері. Їдучи додому, вона взяла з собою олію від лампадки перед чудотворною іконою. Вдома вона з молитвою мазала себе цією олією і невдовзі отримала повне зцілення. Через місяць вона знову приїхала до Наровчатського монастиря, щоб віддати хвалу святій іконі.
Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви
Блаженний Ісихій Хоривіт | <-- | --> | Преподобный Иоанн Хозевит, епископ Кесарии Палестинской |