Чудотворна Рудненська ікона Божої Матері була явлена 1687 року в містечку Рудня Могилівської єпархії. 1689 року місцевим ієреєм отцем Василієм вона була перенесена до жіночого монастиря в Києві. З 1712 року образ Пресвятої Богородиці перебував у Київському Флорівському монастирі на Подолі. У 1920-х роках минулого століття чудотворний образ, вміщений у прекрасну ризу, прикрашену діамантами, зник. Але зараз у Вознесенському соборі можна прикластися до списку чудотворного образа.
Відомо чимало шанованих списків чудотворної Рудненської ікони Божої Матері. Серед них стародавня, написана на полотні ікона, що перебувала у храмі Покрови Пресвятої Богородиці в містечку Олешки Харківської області. Передання свідчить про те, що її було принесено на Харківщину близько 1612 року священником Петром Андрєєвим, який прийшов з Подільського краю, рятуючись від гонінь уніатів.
Були відомі й інші списки з Рудненської ікони Божої Матері: у селі Лубни Лубенського повіту Полтавської губернії, у селі Олішівка Козелецького повіту Чернігівської губернії і в деяких селах Рівненщини, Гродненщини та Вітебщини.
Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви
Преподобный Лев Оптинский (1768-1841) | <-- | --> | «Он будет таскать души из ада!» (продолжение) |