Преподобний Іларіон Великий

0 коментарів | Обговорити
02.11.2024 | Категорії: Житія Святих

Prepodobnyy-Ilarion-Velykyy

Преподобний Іларіон Великий народився 291 року в палестинському селі Тавафа. Його послали для вивчення наук до Александрії, де він познайомився з християнами і прийняв Святе Хрещення. Почувши про ангельське життя преподобного Антонія Великого (пам’ять 17 січня), Іларіон вирушив до нього, щоб навчитися догоджати Богові.

Невдовзі Іларіон повернувся на батьківщину. Батьки його вже померли. Роздавши майно родичам і жебракам, Іларіон оселився в пустелі біля міста Маіума. Преподобний посилено боровся з нечистими помислами, що бентежили розум та розпалювали плоть, перемагаючи їх важкою працею, постом і старанною молитвою.

Диявол лякав святого примарами і привидами. Під час молитви святий Іларіон чув плач дітей, ридання жінок, ревіння левів та інших звірів. Преподобний розумів, що ці жахи наводять біси, аби прогнати його із пустелі, тому пересилював страх за допомогою старанної молитви.

Одного разу на преподобного Іларіона напали розбійники і він силою свого слова переконав їх залишити злочинне життя. Скоро про святого подвижника дізналася вся Палестина. Господь дарував преподобному Іларіону владу виганяти нечистих духів. Цим благодатним даром він звільнив від уз багато недужих. Хворі приходили для зцілення, і преподобний лікував їх безкоштовно, кажучи, що благодать Божа не продається. Через нюх святий дізнавався, якою пристрастю одержима та чи інша людина.

Приходили до преподобного Іларіона і охочі спасати свою душу під його керівництвом. З благословення преподобного по всій Палестині стали виникати монастирі. Переходячи із однієї обителі до іншої, він утверджував у них суворий подвижницький спосіб життя.

За сім років до кончини († 371–372) преподобний Іларіон оселився на Кіпрі. Там він подвизався в пустельному місці, поки Господь не покликав його до Себе.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 107 раз
Поділитися з друзями
Популярні статті:

Отправить комментарий

*