Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія організаторам та учасникам Першої Зустрічі української православної молоді Західної Європи

1

Вітальне слово

Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія організаторам та учасникам Першої Зустрічі

української православної молоді Західної Європи

Його Преосвященству,

Преосвященнішому Веніаміну,

єпископу Боярському,

керуючому Західноєвропейським вікаріатством

Української Православної Церкви

(Малага, Іспанія, 5 вересня 2023 року)

Дорога наша молодь!

Дорогий владика Веніамін та шановне українське закордонне духовенство!

Сердечно вітаю всіх вас із започаткуванням прекрасної ініціативи за кордоном – Першою Зустріччю української православної молоді Західної Європи.

Можна без перебільшення сказати, що сьогоднішня подія є історичною, оскільки такий молодіжний форум у діаспорі наша Церква організовує вперше. Сподіваюсь на регулярність таких молодіжних зустрічей за кордоном й надалі.

Молодь – це майбутнє народу й держави, а християнська православна молодь — це ще й свідчення перед сучасним світом, що Церква Христова живе, розвивається і є відкритою до юних сердець.

Кожен із вас має свою особисту життєву історію, через яку ви опинилися за межами України. Однак, на превеликий жаль, більшість із вас стали біженцями внаслідок російської військової агресії проти нашої квітучої Батьківщини. Попри всі жахи цієї війни ви зберігаєте в цьому світі істинну віру, непохитну надію та християнську любов, пам’ятаючи про Творця вашого у дні юності вашої (пор. Еккл. 12, 1).

Сучасний світ наповнений різноманітними спокусами, але, будучи християнами, ви покликані долати їх дотриманням заповідей Божих та любов’ю до Богаіз якої, за словом преподобного Порфирія Кавсокаливіта, має починатися будь-яка наша справа. Усі ви є представниками парафій Української Православної Церкви, які нині вже діють у п’ятнадцяти країнах Західної Європи, нагадуючи всім людям, що у трагедії, яку ми всі переживаємо, вони не самотні — Церква завжди поруч, Церква готова надати свою допомогу, готова втішити та підтримати.

Сьогодні закликаю всіх вас до укріплення у вірі: нехай вона буде вашою супутницею на всіх шляхах вашого життя. Наповнюйте ваше життя мудрістю зі Слова Божого, із повчань святих, а також із настанов ваших священників та духовних наставників, які ревно несуть своє служіння Церкві в Україні і в діаспорі. Однак, навіть і зараз, проживаючи за кордоном, не нехтуйте жодною можливістю збагатити себе навчанням у коледжах та університетах, заохочуйте себе до пізнання різноманітних наук — примножуйте Богом дані вам таланти.

Молодість — це велика сила, а тому закликаю вас бути небайдужими й активно направляти цю силу на служіння ближнім, на допомогу тим, хто вкрай цього потребує, на служіння одне одному. Завжди пам’ятайте про цінність сім’ї: шануйте батьків, допомагайте рідним, будуйте власні родини, пам’ятаючи, що сім’я є заповіданим Богом природнім середовищем розвитку людини та однією з основ суспільства. При цьому не забувайте і про важливість парафіяльної родини – спільноти віруючих у Христа, у якій ви також можете принести користь ближнім через власні зусилля та Богом дані вам таланти.

Не зупиняйтеся на досягнутому, а постійно ставте собі нові цілі й з Божою допомогою досягайте їх. Тримайте в серці настанову нашого мудрого великого благовірного князя Київського Володимира Мономаха: «Не забувайте того доброго, що вмієте, а чого не вмієте — того навчайтеся!». Важливо, щоб у вашому житті був постійний розвиток – не лише професійний, кар’єрний чи інтелектуальний, але й, що дуже важливо, розвиток моральний та духовний. Адже, як відомо, дух творить собі форми. Відповідно, який дух і яку духовність у своїх серцях ви матимете, такі й форми ви будете творити навколо себе.

Отже, несіть у цей світ добро та світло, укріплюйте свою віру і примножуйте любов, тому що всі ви — майбутнє нашої Української Православної Церкви, нашої рідної України та її боголюбивого народу.

Закликаю на всіх вас Боже благословення!

Онуфрій

Митрополит Київський і всієї України

Предстоятель Української Православної Церкви

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 57 раз
Поділитися з друзями
Популярні статті:

Отправить комментарий

*