Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочистості з нагоди актового дня КДА

0 комментариев | Обсудить
10.11.2023 | Категории: Новини Української Православної Церкви

2

9 листопада 2023 року, в день пам’яті небесного покровителя Київських духовних шкіл преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії, у Покровському Голосіївському монастирі Києва відбулися урочистості з нагоди Актового дня КДАіС. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Божественна літургія з нагоди свята відбулась в академічному храмі в імʼя преподобного Іоанна Дамаскина. Богослужіння звершив Предстоятель у співслужінні сонму архієреїв, викладачів, випускників та гостей Київських духовних шкіл у священному сані.  

Після Літургії в актовому залі богословської школи відбувся річний акт Київської духовної академії і семінарії. Захід очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій. До президії також увійшли: керуючий справами УПЦ, заслужений професор митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Житомирський та Новоград-Волинський Никодим, ректор Київської духовної академії і семінарії професор архієпископ Білогородський Сильвестр та проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій.

Після спільної молитви вступне слово виголосив ректор Академії архієпископ Сильвестр. Потім Предстоятель звернувся до присутніх зі словом настанови та привітання.

«Преподобний Нестор — відомий в історії як людина, яка змогла розумно поєднати науку і благочестя і вибудувати своє життя таким чином, що наука стала допоміжним засобом для того, щоб зростати в благочесті і чистоті, – сказав Блаженніший владика. – Він є покровителем наших духовних шкіл, він стоїть перед престолом Божим і молиться за кожного з нас».

Блаженніший Митрополит Онуфрій зазначив, що наміри викладачів і студентів не змінились, попри вимушену зміну місця богословської школи.

«Навпаки, ми продовжуємо молитися, продовжуємо вивчати богословські науки, які допомогають краще зрозуміти і пізнати Творця. Бо коли людина більш досконало знає свого Творця, вона може більш досконало виконувати Його волю. А зміст життя людини в тому, щоб кожен з нас творив волю Божу, яка є для кожної людини особливою», – наголосив архіпастир.

Зі звітом про діяльність Київської духовної академії в останній навчальний рік виступив проректор з навчально-методичної роботи КДАіС архімандрит Філарет (Волошин).

Архієпископ Сильвестр виголосив актову доповідь про життєвий шлях та сповідницький подвиг святителя Василія (Богдашевського), який був ректором Академії у буремні роки початку XX століття.

Представник Одеської духовної семінарії зачитав вітальне слово від митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела.

Проректор КДА з науково-богословської роботи Володимир Вікторович Бурега презентував нові наукові видання Академії.

Доцентам і викладачам КДАіС були присвоєні чергові вчені звання. Блаженніший владика вручив церковні нагороди викладачам і благодійникам Академії. Кращі студенти духовних шкіл отримали стипендії імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана) та Предстоятеля УПЦ.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 1 938 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*