Завдання кожної людини — знайти свій шлях до спасіння і піти ним — Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

0 комментариев | Обсудить
29.01.2024 | Категории: Новини Української Православної Церкви

1

У своїй проповіді у Неділю 34-ту після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив, чому навчають нас євангельська історія про зцілення десяти прокажених та житія святих, яких згадує сьогодні Свята Церква. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами Предстоятеля, найперше історія про зцілення десяти прокажених навчає нас смиренню, адже коли один зцілений самарянин прийшов до Господа, щоб Йому подякувати, то Спаситель не сказав йому, що це Він його зцілив, а сказав: “Віра твоя спасла тебе” (Лк. 17, 19).

“Спаситель був Боголюдиною. І якщо Він зцілював, то це була дія Божественної природи, а як Людина Господь каже цьому чоловікові, що його віра його врятувала, тобто віра зробила того чоловіка здатним прийняти в себе дар зцілення”, — пояснив Блаженніший владика.

Далі Першосвятитель, звернувши увагу на запитання Господа про те, чому не прийшли подякувати решта зцілених (Лк. 17, 18), особливо наголосив на необхідності бути вдячним Богу за усі Його дари й благодіяння.

“Завжди є такі дари, які ми отримуємо, навіть не знаючи про це. Саме життя — це є дар Божий. І за цей дар потрібно постійно дякувати Богу. Крім того, є багато інших у нас талантів і спроможностей, якими Бог обдарував нас, і ми ними користуємося. За них ми також повинні дякувати Богу”, — підкреслив Архіпастир.

Сама ж вдячність потрібна не Богу, а нам самим, адже, як зауважив Предстоятель, вдячність робить нас здатними вміщати в себе більші Божественні дари. Та ж людина, яка не дякує Творцеві за те, що має, робить себе недостойною того, що в неї є.

Розповівши у своїй проповіді також про житія преподобних Павла Фівейського та Іоанна Кущника, пам’ять яких сьогодні вшановує Церква, Блаженніший Митрополит Онуфрій підкреслив, що у людей є різні шляхи спасіння.

“Ні один шлях людський не схожий на інший. Навіть рідні брати, близнюки, двійнята мають кожен свій шлях спасіння. Вони в чомусь схожі один на одного, але в чомусь і різняться один від одного. Тому що кожна людина є неповторним творінням. Немає людей, абсолютно схожих один на одного, і немає шляхів спасіння, які також були б повністю схожими. Кожна людина має свій шлях спасіння, і завданням людини є знайти цей свій шлях і піти ним, адже він є найзручнішим і найспасительнішим для людини. Цей шлях веде легко людину до Бога. Він веде легко людину до вічного життя на Небі у Христі Іісусі, Господі нашому”, — наголосив Архіпастир.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 1 026 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*