Предстоятель розповів, що допомагало преподобним Печерським жити в затворі й почувати себе, як в раю

0 комментариев | Обсудить
02.04.2024 | Категории: Новини Української Православної Церкви

1

У своїй проповіді в 2-гу Неділю Великого посту, коли Церква вшановує святителя Григорія Паламу та Собор преподобних Печерських, Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про значення нетварного Фаворського світла в житті святих та усіх людей. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«У Святому Писанні говориться, що Бог – це світло, яке просвіщає всяку людину, яка приходить у світ, кожного з нас. Фаворське світло – це одна з властивостей Божественної природи. Воно не було створене, а було завжди. Як Бог є вічним, так і це світло є вічним», – пояснив Архіпастир.

За його словом, це світло наповнювало святих подвижників зсередини і робило їх щасливими.

«Ті подвижники, які затворялися у печерах, мали маленьке віконце, через яке отримували просфорки, склянку води, так жили багато років. Для людини фізіологічно неможливо прожити у такому місці, коли навколо абсолютна темрява. А святі отці жили там, і для них ця печера була, як рай, тому що вони бачили Бога, вони бачили світло Боже, яке наповнювало їх і яке давало їм радість і щастя».

Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув увагу, що, вшановуючи цього дня Собор преподобних отців Печерських, ми повинні замислитися про себе і знайти Бога й у своїй душі.

«Знайти Бога, не в космосі чи в інших місцях, а у своїй душі – має бути головним бажанням людини, – сказав він. –  Завдання кожної людини – берегти чистоту духовну і тілесну, яка робить людину вмістилищем цього Божественного світла, яке називається благодать Святого Духа».

Як зазначив Предстоятель, це світло дає людині щастя буття.

«Незалежно від того, ким людина є, вона сильна чи слабка, знаменита чи маловідома, стара чи молода, здорова чи хвора, якщо вона має в собі це Божественне світло і бачить його розумним оком, то для неї є щасливим життя, життя в повному розумінні цього слова».

Предстоятель побажав усім вірним стати таким вмістилищем Духа Святого, щоб стати гідними вічного спасіння у Христі Іісусі Господі нашому.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 542 раз
Поделиться с друзьями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*