Предстоятель очолив вечірнє богослужіння з Великим покаянним каноном у Києво-Печерській Лаврі

0 коментарів | Обсудить
17.04.2024 | Категорії: Новини Української Православної Церкви

4

17 квітня 2024 року, у середу п’ятої седмиці Великого посту Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив утреню з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Особливе богослужіння звершили у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство Лаври та гості монастиря.

Особливістю богослужіння цього дня, яке також називається «Маріїним стоянням», є читання повного Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, частини якого виконувались на повечір’ї в перші чотири дні Великого посту.

За традицією, за богослужінням було прочитане житіє преподобної Марії, у якому описується дивовижна зміна грішниці у велику святу. Приклад преподобної слугує вірним взірцем істинного покаяння та безмежного милосердя Божого до кожної людини. Саме завдяки цій особливості, богослужіння утрені четверга п’ятої седмиці Великого посту і отримало свою назву – «Маріїне стояння».

Згідно з богослужбовим уставом, завтра звершується Літургія Передосвячених Дарів.

Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

<-- -->
Прочитано: 738 раз
Поділитися з друзями
Популярные статьи:

Отправить комментарий

*