Архив рубрики "Новости Украинской Православной Церкви"
maxresdefault-3-2-1035x425

На жаль, миряни в храмі не завжди можуть розчути молитовний діалог, який лунає у вівтарі після Трисвятого, хоча бачать певне дійство. Про глибоку символіку та особливе значення того, що саме відбувається на очах та й позаочі вірян після пісні “Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас!”, —  у бесіді з протоієреєм Олександром Клименком розповідає … читать далее »

Богоявлення-14-1200x801-1-1035x425

У своїй проповіді в день свята Хрещення Господа нашого Іісуса Христа Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій дав духовну настанову щодо святої води, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Як пояснив Архіпастир, під час Великого освячення води читаються святі молитви, через які на агіасму сходить благодать Божа і дає силу перемагати всяке зло. «Розумна та людина, … читать далее »

789

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ представляє мультимедійний православний календар на кожен день.  20 січня Свята Церква згадує пам’ять Собору святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна та преподобного Пахомія Кенського. Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

Бдіння-Богоявління-33-1035x425

18 січня 2022 року, напередодні свята Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. За богослужбовим уставом всенічне бдіння у Різдвяний і Хрещенський святвечір складається з великого повечір’я, літії з освяченням хлібів, святкової утрені з полієлеєм та 1-го часу.  Предстоятелю співслужили … читать далее »

2

Крещение Господне, или Богоявление, православные христиане празднуют 19 января. В этот день Церковь вспоминает евангельское событие — как пророк Иоанн Предтеча крестил Господа Иисуса Христа в реке Иордан.  Информационно-просветительский отдел УПЦ публикует материал об истории, традициях и смысле праздника, подготовленный редакцией журнала «Фома в Украине».  Крещение Господа Бога и Спаса нашего Иисуса Христа также называют … читать далее »

2

До 5 століття було прийнято згадувати народження і хрещення Сина Божого в один день – 6 січня, і називалося це свято Феофанією – Богоявленням, що засвідчувало втілення Христа у світ і явлення Трійці у водах Йорданських. Святкування Різдва Христового було перенесено на 25 грудня (за Юліанським календарем, або старим стилем) вже пізніше, у 5 столітті. Так … читать далее »

1234

14 січня Православна Церква відзначає свято Обрізання Господнього. Християни надають йому особливе значення і бачать у цьому святі відразу кілька важливих для себе сенсів. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал, підготовлений редакцією журналу «Фома в Україні». Для початку звернемося до старозавітного розуміння самого обрізання як релігійного обряду. За встановленим Богом Законом кожен єврейський хлопчик мав бути … читать далее »

456

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ представляє мультимедійний православний календар на кожен день.  13 січня Православна Церква згадує пам’ять преподобної Меланії Римлянки, святителя Петра (Могили), митрополита Київського та святителя Досифея сповідника, митрополита Загребського. Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

1234

Напередодні свята Різдва Христового Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до пастви зі словом вітання, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Джерело: Офіційний сайт Української Православної Церкви

99999

«Бажаю, щоб у ці передріздвяні дні, які залишилися до зустрічі Богодитяти, ми спробували впорядкувати внутрішній світ. А як це зробити? …І через молитви – вечірні й ранкові; і через сповідь, що неначебто баня вимиває з душі всілякий бруд, щоб людина перед Богом з’явилася у першозданій красі, чистій і не заплямованій гріхом; і через Причастя, яке є … читать далее »