Архив рубрики "Новини Української Православної Церкви"
3

8 грудня 2023 року, напередодні 33-ї річниці архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанії) звершили всенічне бдіння, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  33 роки тому, 9 грудня 1990 року, майбутнього Предстоятеля УПЦ, а тоді архімандрита Онуфрія (Березовського) висвятили у єпископа Чернівецького і Буковинського. Традиційно, у день архієрейської хіротонії Блаженнішого … читать далее »

123

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати новий цикл духовних роздумів протоієрея Олександра Клименка, присвячений тлумаченню на Апостольські читання церковного року. Цей випуск про Читання Апостола в Неділю 1-у після П’ятдесятниці  (Євр. 11: 33 – 12: 2), Всіх святих. Про істинну святість і про міріади шляхів до неї, а також про те, хто насправді стає святим і як, та чи можна … читать далее »

2

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати новий цикл духовних роздумів протоієрея Олександра Клименка, присвячений тлумаченню на Апостольські читання церковного року. Цей випуск про Читання Апостола в Неділю 5-у після П’ятидесятниці (Рим. 10: 1-10). Про життєво важливі етапи нашого зросту у вірі, про сповідування вустами й носіння у серці твердої віри в Господа Воскреслого, а також про … читать далее »

2

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати новий цикл духовних роздумів протоієрея Олександра Клименка, присвячений тлумаченню на Апостольські читання церковного року. Цей випуск про Читання Апостола в Неділю 9-у після П’ятидесятниці  (1 Кор. 3: 9-17). Про наріжний камінь нашої проповіді, наших трудів і взагалі життя, про те, як не впасти у спокусу через своє марнославство, і завжди пам’ятати, що … читать далее »

2

Введение во храм Пресвятой Богородицы — праздник, который пришел к нам из Церковного Предания. В этот день христиане вспоминают, как святые Иоаким и Анна привели трехлетнюю Деву Марию в Иерусалимский Храм. Так родители Богородицы исполнили свой обет — обещание посвятить долгожданную дочь Богу. Информационно-просветительский отдел УПЦ публикует материал, подготовленный редакцией журнала «Фома в Украине». Введение во … читать далее »

456

“Хто ці злі виноградарі, і чому виноградник буде віддано іншим? Це ми з вами, яким Господь вручив знання про Царство Боже і ключі від нього, яким Господь дав можливість приступати до Таїнств Причастя і Сповіді. Але ми так само не віддаємо Йому плодів”, — зазначив о. Олександр та розповів про те, ким ми ні в якому … читать далее »

1

«Сьогоднішнє Євангеліє говорить про те, наскільки щедро Господь засіває Божі ниви. Він щедрою рукою, беручи насіння, розсіває його… Одне при дорозі падає насіння, одне в бур’яни, лише деяке потрапляє в добрий ґрунт. Хіба проблема насіння, що воно не сходить? Чи проблема в щедрості? Ні. Проблема в непідготовленому ґрунті… Тому важливо, щоб Слово Боже лунало звідусіль аж настільки багато, … читать далее »

1234

Молитва за Часами: коли і де зародилася ця молитовна практика, і чому в Церкві користуються нею? Про глибинну символіку Першого, Третього, Шостого, Дев’ятого часів і те, чому вони не збігаються із тим часом, який показує сьогодні наш годинник. А також про дії священика і мирян за читанням Часів — розповідає ієромонах Афанасій (Стрельцов), викладач Київської … читать далее »

1

В рамках совместного проекта Информационно-просветительский отдел УПЦ публикует материал, подготовленный редакцией журнала «Фома в Украине». Примеру набожного князя Изяслава следовали и его бояре. Был первый среди бояр некто Иоанн (Ян Вышатич, сын славного и храброго киевского воеводы Вышаты), внук новгородского посадника Остромира, чьим именем назван один из сохранившихся древнейших списков Евангелия. Иоанн и его жена Мария были, как … читать далее »

789

«Сьогоднішня історія про зцілення біснуватого багатогранна… Євангеліст Матфей говорить нам про другого біснуватого, певною мірою, вводячи в Євангельську історію нас із вами. Ті, хто мають ті самі проблеми, ту саму сліпоту й ту саме зараженість пристрастями демонськими, що насправді є в кожному з нас… Для того, щоб отримати зцілення, ми маємо пам’ятати, що жоден із тих, … читать далее »