Архив рубрики "Новини Української Православної Церкви"
5

У своїй проповіді в Неділю Хрестопоклонну Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, що в період Великого Посту Свята Церква виставляє Хрест Господній для укріплення християн у їхніх подвигах посту і молитви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. «Сьогодні Свята Церква вшановує Святий Животворящий Хрест. Це свято, яке завжди звершується в третю неділю святого Великого посту. Людина вже … читать далее »

1

7 квітня 2024 року, у Неділю третю Великого посту, Хрестопоклонну, і день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Благовіщенському храмі у районі Святошин м. Києва, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Предстоятелю співслужили вікарії Київської єпархії єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство собору та … читать далее »

3

День Благовещения — начало истории нашего спасения. Это праздник, в который мы вспоминаем, как архангел Гавриил явился деве Марии и принес ей весть о том, что через Нее родится в мир Спаситель — Иисус Христос. О смысле праздника и о его традициях читайте в материале Информационно-просветительского отдела УПЦ, подготовленного совместно с редакцией сайта «Фома в … читать далее »

2

6 квітня 2024 року, напередодні Неділі третьої Великого посту, Хрестопоклонної, і свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Святкове вечірнє богослужіння відбулось у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського. Предстоятелю співслужили митрополит Макарівський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, архієпископ Білогородський Сильвестр, … читать далее »

1

У своїй проповіді в 2-гу Неділю Великого посту, коли Церква вшановує святителя Григорія Паламу та Собор преподобних Печерських, Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про значення нетварного Фаворського світла в житті святих та усіх людей. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. «У Святому Писанні говориться, що Бог – це світло, яке просвіщає всяку людину, яка приходить у … читать далее »

1234

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує чергове відео з циклу проекту «Духовний імунітет» зі священиком Ростиславом Валіхновським, заслуженим лікарем України. У християнстві не діє відомий причинно-наслідковий закон карми, себто невідворотнє покарання. Нам даровано Господом покаяння, і покаянням ми спасемося. Отець Ростислав у черговому випуску програми «Духовний імунітет» розповідає про метанойю та розкаяння, про зміну розуму, думки, про … читать далее »

2

Святкування Похвали Пресвятої Богородиці встановлено на честь спомину чудесного спасіння столиці Візантійської імперії – Константинополя від персів і аварів. Продовжуючи 26-річну визвольну війну, імператор Іраклій пішов зі своїм військом на Вірменію, намагаючись дійти до Персії. Столиця імперії лишилася незахищеною. Весною 626 року перське військо Хосрова ІІ (Хозроя) під командуванням генерала Шахрвараза ще раз дійшло до … читать далее »

123

Як молитися за померлих та чи можуть спочилі молитися за живих? Смерті не існує — що це означає для кожного з нас? Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує черговий випуск із циклу «Великий піст: крок за кроком з отцем Олександром Клименком», присвячений поминанню спочилих. “Я бажаю кожному з нас, щоб, занурившись у дорогоцінні скарби православного богослужіння в п’ятницю ввечері … читать далее »

1234

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в Неділю Торжества Православ’я закликав берегти чистоту Православної віри та бути християнами не тільки за назвою, а й за життям, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Архіпастир розповів про історію християнства до ухвалення Міланського едикту 313 року, після якого Церква перестала бути гнаною, про період, коли почали виникати єресі, й засудження … читать далее »

123

У перші дні Великого посту Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прочитав Великий покаянний канон у чотирьох монастирях Києва. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував відеоогляд з Києво-Печерської Лаври, Покровського, Флорівського та Пантелеймонівського жіночих монастирів. Згідно з церковним уставом, Великий канон преподобного Андрія Критського читається під час повечір’я у понеділок, вівторок, середу та четвер першого тижня Великого посту. … читать далее »