Архів рубрики "Новини Української Православної Церкви"
2

Їх було всього 12. І за ними не йшли полки навчених солдатів, не виблискувала на сонці зброя, не хропли під важкими вершниками могутні коні, вони не були воїнами, але були простими рибалками з далекої провінції. Їх було всього 12, і всі, крім одного, загинули мученицькою смертю. Але вони назавжди змінили наш світ.

2

День святих первоверховних апостолів Петра і Павла – свято, яке відзначається 12 липня за новим стилем. Він названий на честь апостолів Петра і Павла, які проповідували християнство по всьому світу. У рамках спільного проекту Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал про святих первоверховних апостолів, підготовлений редакцією журналу “Фома в Україні”. Обидва апостоли прийняли мученицьку смерть за … читати далі »

4

В афонскій обителі Хіландар зберігається святиня, історія якої з самого початку пов’язана з справжнім дивом, яке неможливо пояснити раціонально. Це образ Божої Матері «Троєручиця». Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, в рамках совместного проекта,  публікує матеріал про історію святої ікони, підготовлений редакцією журналу “Фома в Україні”. У VIII столітті жив у Дамаску один чиновник на ім’я Мансур ібн Серджун … читати далі »

3

До Дня православної сім’ї Голова Місії Синодального відділу Української Православної Церкви у справах сім’ї митрополит Ровеньківський та Свердловський Пантелеімон розповів про те, чого сучасникові не вистачає для створення міцного традиційного союзу. Руйнують стосунки три речі, вважає владика, а політика узаконення «одностатевих шлюбів» свідчить про умертвіння людських достоїнств. Спеціально для Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

3

До Дня православної сім’ї Голова Місії Синодального відділу Української Православної Церкви у справах сім’ї архієпископ Ровеньківський та Свердловський Пантелеімон розповів про те, чого сучасникові не вистачає для створення міцного традиційного союзу. Руйнують стосунки три пороки, вважає владика, а політика узаконення «одностатевих шлюбів» свідчить про умертвіння людських достоїнств. Спеціально для Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

1

Різдво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна — це одне з великих свят. Великі свята по значущості йдуть після 12-ти двунадесятих свят. Різдво Іоанна Хрестителя відзначається 7 липня за новим стилем. У цей день віруючі згадують, як в родині іудейського священника Захарії і його дружини Єлизавети народився майбутній пророк, який передбачить пришестя Месії … читати далі »

123

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує 15 цитат з інтерв’ю та проповідей Блаженнішого владики, що він виголосив за життя. Святі та ми «Знайомство зі святими і з усім тим надприродним, що було в їх житті, є пробним каменем для людського серця. Очевидно, ми не можемо повторити життя великих угодників, але радість про те, що такі люди є, і … читати далі »

0101

У своїй проповіді у Неділю Всіх святих Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, що таке святість та як її досягти, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. «Коли людина слухає про святих, то часто задається питанням, як досягнути святості, що таке святість. Господь створив людину із землі, вдихнув у неї дихання життя і прикрасив її Своїм Божественним образом і подобою. … читати далі »

213

На другий день П’ятидесятниці Православною Церквою встановлено святкування дня Святого Духа. Відзначаючи великі події, Церква має звичай на другий день свята вшановувати особливим спомином тих, хто мав найближче відношення до згаданих подій. Так другий день Різдва Господа нашого називається “Собор Пресвятої Богородиці”, другий день Хрещення Господа – пам’ять святого Іоанна Хрестителя, після свята Благовіщення вшановується … читати далі »

7f9103de-e16e-4517-94da-f1263421aba6-1035x425

«Непростим спілкуванням було у двох апостолів, яких ми зараз називаємо первоверховними, і взагалі церковне існування всередині однієї Плоті Христової не завжди видається дуже простим», — протоієрей Олександр Клименко розмірковує про апостолів Петра і Павла, про їхні взаємовідносини, відмінності та про те, що ж їх, таких несхожих, об’єднувало. «І до нині Церква Христова продовжує зображати цих … читати далі »