Архив рубрики "Новости Украинской Православной Церкви"
3

З цим Таїнством пов’язані найдивніші забобони і помилки. Іноді вважається, що соборувати потрібно тільки безнадійно хворих, що після Соборування людина або неодмінно вмирає, або неодмінно зцілюється… Що ж насправді розуміє Церква під Соборуванням? Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує статтю про це Таїнство. Соборування: прощення забутих гріхів Таїнство Єлеопомазання частіше називають Соборуванням (оскільки воно зазвичай відбувається кількома … читать далее »

2

Якщо ми опинилися далеко від Отчого дому, треба не впадати у відчай, а встати і мужньо піти, постом і молитвою долаючи труднощі на шляху до Бога. На це звернув увагу Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своїй проповіді в Неділю про блудного сина, закликавши постом і молитвою йти крізь терни до Бога. Про … читать далее »

1

28 лютого 2021 року, у Неділю про блудного сина, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості … читать далее »

1

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати духовні роздуми протоієрея Олександра Клименка. Черговий випуск присвячено вихованню дітей, на яке пропонується поглянути крізь призму євангельської притчі про блудного сина (Лк 15, 11-32). “Ця притча вчить нас тому головному, що коли син слухається свого батька, а батько свого батька, то в послусі один одному ми вчимося смиренню перед Творцем … читать далее »

2

24 лютого 2021 року під головуванням митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна відбулося засідання Комісії з канонізації святих при Священному Синоді Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Херсонської єпархії. На засіданні були розглянуті матеріали, що пов’язані з життям і подвигами подвижників благочестя, які жили та звершували свої труди в XIX-ХХ ст., … читать далее »

1

Великий піст у 2021 році розпочнеться 15 березня, але йому передує кілька підготовчих неділь. У чому зміст їхніх назв? Які особливості богослужінь і постові приписи у ці дні? 21 лютого — Неділя про митаря і фарисея Зміст назви На Літургії читається уривок Лк. 18: 10-14, у якому митар уособлює собою грішника, який щиро кається, а фарисей — … читать далее »

3

Як не звикнути до посту і провести його з максимальною користю для душі? Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує сім порад, які керівник відділу у справах молоді та культури Харківської єпархії протоієрей Федір Воскобойников озвучив сайту «Фома в Україні». Цікаво буває поспостерігати за своїм ставленням до посту, що наближається… Буває, чекаєш з радістю і надією: «Нарешті! Відставити … читать далее »

1

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує чергове відео з циклу проекту «Духовний імунітет» зі священником Ростиславом Валіхновським, заслуженим лікарем України. Отець Ростислав розповів, як навчитися правильно молитись, аби наша молитва була і корисною для нас, і радісною для Бога. Священник Ростислав Валіхновський нагадав, що “найсильнішим способом захисту нашого духу, душі, розуму й тіла від всіляких негараздів” є … читать далее »

123

Можно ли разговаривать с усопшими близкими, встретимся ли мы со своими мужьями и женами после смерти и есть ли надежда на спасение у самоубийц и атеистов? На эти и другие вопросы отвечает кандидат богословия и философских наук иерей Стефан Домусчи. Информационно-просветительский отдел УПЦ публикует материал подготовленный редакцией журнала “Фома в Украине”. С УСОПШИМИ МОЖНО ГОВОРИТЬ, ПРОСИТЬ … читать далее »

2

Напередодні поминальної суботи, котра в церковній традиції має назву М’ясопустної, пропонуємо нашим читачам повчання про правильне поминання спочилих. «Постараємося, скільки можливо, допомогти покійним, замість сліз, замість ридань, замість пишних гробниць — нашими про них молитвами, милостинею і приношеннями, щоб таким чином і їм, і нам отримати обіцяні блага», — пише святитель Іоанн Златоуст. Молитва за … читать далее »