Архив рубрики "Новости Украинской Православной Церкви"
4

18 вересня — день убивства святого страстотерпця князя Гліба (у Хрещенні — Давида). В рамках спільного проекту Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал підготовлений редакцією журналу «Фома в Україні». З дня смерті братів Бориса і Гліба минув 1001 рік. В часи Древньої Русі звичайна родина складалася, як мінімум, з шести-восьми осіб. Як правило, родини були дуже … читать далее »

1

11 вересня православні християни згадують Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна – насильницьку смерть великого пророка. 8 березня — перше (IV ст.) і друге (452 р.) знайдення глави Іоанна Предтечі. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал про історію свята та наукові дослідження святині,  підготовлений редакцією “Фома в Україні“. Історія чесної глави Іоанна Предтечі – на її рахунку … читать далее »

1

7 вересня 2021 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія під головуванням митрополита Новокаховського і Генічеського Філарета відбулося чергове пленарне засідання Літургічної комісії при Священному Синоді УПЦ. Засідання проходило в Ставропігійному храмі на честь Собору славних і всехвальних 12 апостолів міста Києва на запрошення настоятеля храму протоієрея Миколая Різуна. Про це повідомляє прес-служба … читать далее »

1

8 вересня Українська Православна Церква згадує стрітення чудотворної ікони Божої Матері «Володимирська». Образ Пречистої Богородиці «Володимирська», який має ще й іншу назву «Києво-Вишгородська», є найдавнішим серед сімнадцяти Богородичних ікон, згаданих у церковному календарі. В рамках спільного проекту Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує оповідь про цей чудотворний образ за матеріалами редакції журналу «Фома в Україні». В історії … читать далее »

2

6 вересня 2021 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київської і всієї України Онуфрія делегація Української Православної Церкви зустрілася із Предстоятелем Албанської Православної Церкви Блаженнішим Архієпископом Тиранським і всієї Албанії Анастасієм. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу ВЗЦЗ. У зустрічі з української сторони взяли участь: Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, … читать далее »

456

“Хто ці злі виноградарі, і чому виноградник буде віддано іншим? Це ми з вами, яким Господь вручив знання про Царство Боже і ключі від нього, яким Господь дав можливість приступати до Таїнств Причастя і Сповіді. Але ми так само не віддаємо Йому плодів”, — зазначив о. Олександр та розповів про те, ким ми ні в якому … читать далее »

3

19 жовтня 2021 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія  Київська духовна академія і семінарія проведе ХІІI Міжнародну науково-практичну конференцію «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи». У цьому році конференцію буде присвячено проблемам пастирського служіння в сучасному світі.  Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу КДАіС. До обговорення конференції пропонуються такі питання: Пастирське … читать далее »

1

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді 29 серпня 2021 року в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. За словами Предстоятеля, є проказа тілесна, а є проказа духовна, яку викликає наша гординя. «Якщо людина не здолає гординю, то проказа душі не пройде. Гординя викликає внутрішню душевну проказу, — зазначив … читать далее »

2

У своїй проповіді в день свята перенесення Нерукотворного Образа (Убруса) Господа Iісуса Христа Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав, що вклоняючись святому образу, ми вклоняємося передусім зображеному на ньому Першообразу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.  Як розповів Архіпастир, на Сході була поширена невиліковна хвороба — проказа, коли все тіло гниє. За переданням, нею захворів Едеський князь … читать далее »

4

28 серпня 2021 року, у свято Успіння Пресвятої Богородиці, в рамках проекту “Добро об’єднує” в центрі м. Одеси пройшов марш віруючих Української Православної Церкви в підтримку традиційних сімейних цінностей «МИ ЗА НАШІ СІМЕЙНІ ЦІННОСТІ». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Одеської єпархії. З благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела численна колона … читать далее »